Prawda o „zabezpieczaniu auta na zimę”

26 listopada 2018, 15:50

Czym różni się woskowanie lakieru wykonane latem od woskowania przeprowadzonego późną jesienią – już jako element przygotowania samochodu przed zimą?  Szczególnie o tej porze roku wielu kierowców poszukuje wiarygodnej odpowiedzi m.in. na takie pytanie. Rozwiązanie tej kwestii utrudnia natłok informacji. 

Niemal z każdego zakamarka internatu wylewają się przekazy: “zabezpiecz swój samochód przed zimą”. Jaką metodę zabezpieczenia lakieru wybrać? Woskowanie czy też aplikację powłoki ceramicznej. Kolejny dylemat dotyczy wyboru firmy, która potrafiłaby fachowo przygotować samochód przed zimą. Podpowiadamy jak nie utonąć w informacyjnym gąszczu i trafić do właściwego specjalisty.

Znaki szczególne profesjonalnej usługi

  • Ustal jaki rodzaj zabezpieczenia preferujesz. Jeśli akceptujesz rozwiązania, które działają krótko, czyli ok. miesiąca, to zabezpiecz lakier woskiem. Zapewnienie ochrony lakieru przez całą zimę będzie wiązało się z kilkakrotnym powtórzeniem zabiegu, co oznacza dodatkowe koszty. Jeśli preferujesz trwalsze rozwiązania rozważ zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną.
  • Zwróć uwagę, ile czasu potrzeba na zabezpieczenie lakieru. Na wykonanie profesjonalnej usługi niezbędne jest kilka godzin pracy. Równie istotne znaczenie ma zakres prac, które poprzedzają zabezpieczenie lakieru. Niezależnie czy decydujemy się na położenie wosku czy też aplikację powłoki ceramicznej powinny zostać wykonane te same zabiegi. Są to m.in.: mycie detailingowe, deironizacja, dekontaminacja, glinkowanie, odtłuszczenie, wyrównanie ewentualnych drobnych defektów lakieru w trakcie polerowania.
  • Warto wybrać firmę, która działa co najmniej 2-3 lata. Dzięki temu wypracowała sprawdzone metody zabezpieczania lakieru.

Zima kierowców

– Warto przede wszystkim pomyśleć o zabezpieczeniu tych elementów w samochodzie, które są najbardziej narażone na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Mamy tu na myśli m.in. felgi, opony, lakier oraz szyby – wylicza Michał Zaborowski, dyrektor zarządzający Gtechniq Polska – Ma to wpływ nie tylko na komfort użytkowania pojazdu w okresie zimowym, polepsza także bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. W tym kontekście warto wspomnieć m.in. o powłokach  hydrofobowych na szyby. Ich zastosowanie zwiększa m.in. odpychanie wody z powierzchni szyby, co zdecydowanie poprawia widoczność w trakcie opadów deszczu.

Jak zabezpieczyć felgi? Najlepiej zastosować specjalistyczną powłokę, która ułatwi pozbycie się brudu i resztek soli drogowej. Zabezpieczone w ten sposób felgi łatwiej utrzymać w czystości, potrzeba na to mniej czasu.

Zabezpieczanie lakieru. Najlepiej zastosować specjalistyczną powłokę ochronną, która zabezpieczy lakier przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych  oraz działaniu soli. Zimą ma to szczególnie istotne znaczenie, ponieważ aplikacja powłoki na lakier utrudnia przywieranie szronu, śniegu, brudu, ułatwia utrzymanie w czystości.

Zabezpieczenie opon. Najlepiej zabezpieczyć opony tzw. dressingiem, którego zastosowanie spowoduje impregnację gumy oraz odpychanie brudu i wody z opon. Dzięki temu opony dłużej pozostają czyste.

Zabezpieczenie szyb. Optymalne efekty zapewni zastosowanie powłok hydrofobowych które odpychają wodę. Wspomniana właściwość utrudnia także przywieranie szronu do szyb np. przez noc. Taka właściwość ma szczególnie istotne znaczenie rano, gdy spieszymy się do pracy i wolelibyśmy zdecydowanie ograniczyć czas niezbędny do przygotowania samochodu do jazdy.

Produkty antybakteryjne. Produkty o właściwościach antybakteryjnych, w których zastosowano technologię BioCote skutecznie neutralizują aż 99,9%, drobnoustrojów we wnętrzu samochodu. Ich użycie powoduje, że zaimpregnowane i zabezpieczone powierzchnie dłużej będą przypominały wygląd nowego samochodu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!