Nowe pompy wody do wszystkich modeli Tesli

29 listopada 2023, 9:19

Motorservice wprowadza na rynek wtórny trzy nowe elektryczne pompy wody odpowiednie do wszystkich modeli pojazdów marki Tesla. Pompy cechują się wysoką kompatybilnością. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, firma Motorservice znacząco rozszerza swoje portfolio części zamiennych do pojazdów elektrycznych.

pompy wody

Spory potencjał sprzedażowy

Trzy nowe pompy płynu chłodzącego firmy Pierburg zostały zaprojektowane tak, aby zastąpić wszystkie pompy płynu chłodzącego stosowane obecnie w pojazdach marki Tesla — łącznie 14 różnych pomp w modelach 3, S, X i Y. W zależności od modelu i wyposażenia, we wcześniejszych pojazdach Tesla zainstalowanych jest do pięciu elektrycznych pomp płynu chłodzącego. Odpowiadają one za chłodzenie silników elektrycznych i innych podzespołów, takich jak akumulator i elektroniczny regulator mocy, w oddzielnych obiegach płynu chłodzącego. Zastępują je dwa artykuły Pierburg 7.07223.08.0 i 7.07223.09.0.

Nowsze pojazdy Tesla wykorzystują po dwie pompy w zbiorniku dystrybucyjnym („Super Manifold”), które w połączeniu ze złożonym zaworem sterującym chłodziwem („Octovalve”) tworzą pełnowartościową pompę ciepła. Obie elektryczne pompy płynu chłodzącego można zastąpić pompą Pierburg 7.07224.01.0. W sumie trzy pompy Pierburg stanowią rozwiązanie zastępcze dla około 11,5 mln pomp zainstalowanych obecnie w około 4,5 mln pojazdów marki Tesla.

Inteligentne rozwiązanie montażowe

Wysoki poziom kompatybilności jest możliwy dzięki uniwersalnym uchwytom wchodzącym w zakres dostawy. Dołączone uchwyty mają kilka wgłębień z wyraźnym oznaczeniem kierunku montażu. Łącząc wybrzuszenie na pompie z pasującym wgłębieniem uchwytu, można łatwo zrealizować wszystkie sytuacje montażowe. Szczegółowe informacje na temat instalacji są dołączone do wszystkich trzech pomp w formie instrukcji montażu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!