Komfort i precyzja sterowania – górne mocowanie amortyzatora FAG

14 września 2023, 0:33

Wysokie przebiegi i duże obciążenia w samochodach  dostawczych sprzyjają zużyciu elementów zawieszenia. Elementy te, a w szczególności górne mocowania amortyzatorów, stanowią ważną część układu zawieszenia kół, ponieważ przenoszą cały ciężar pojazdu. Ponadto muszą one zapewniać maksymalne bezpieczeństwo jazdy i optymalny komfort, a także łatwe i precyzyjne kierowanie autem. Schaeffler jest od wielu lat partnerem przemysłu motoryzacyjnego i pod marką FAG dostarcza górne mocowania amortyzatorów (zwane również łożyskami amortyzatorów) do niezależnych warsztatów.

Jako specjalista w dziedzinie zawieszenia, jak również dzięki swojej wiedzy w zakresie produkcji łożysk amortyzatorów, Schaeffler od dawna oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dla różnych zastosowanych w autach dostawczych.

Trzeba pamiętać, że łożyska amortyzatorów i górne mocowania amortyzatorów odpowiadają za szeroki zakres funkcji, takich jak:

  • Absorpcja sił promieniowych i osiowych.
  • Niskie tarcie i bez naprężeniowe skręcanie sprężyny amortyzatora.
  • Prowadzenie sprężyny amortyzatora i utworzenie wzmocnionej powierzchni nośnej dla amortyzatora
  • Izolacja hałasu drogowego

Krawężniki, wyboje i duże przeciążenia to nieodłączne środowisko pracy aut dostawczych, gdzie  amortyzator wraz z jego poszczególnymi elementami, takimi jak gniazdo sprężyny lub górne mocowanie amortyzatora, są narażone na duże obciążenia, a także na zużycie.

Ponieważ w przypadku awarii, pojazd nie zachowuje się już tak jak zwykle, niezbędna jest natychmiastowa naprawa.​​​​ FAG dysponuje szerokim asortymentem zestawów naprawczych, które umożliwiają profesjonalną i szybką naprawę elementów górnego mocowania amortyzatora.

Jedną z nowości są górne mocowania amortyzatora dla Volkswagena T5 i T6

W pojazdach Volkswagen T5 długotrwałe obciążenia zawieszenia często prowadzą do przedwczesnego uszkodzenia górnych mocowań amortyzatora. Górne mocowanie amortyzatora w kolejnym modelu T6 zostało zatem gruntownie przeprojektowane. Schaeffler oferuje teraz bardziej wytrzymałą wersję górnego mocowania amortyzatora w zestawie naprawczym (dla T5 i T6) lub jako pojedyncze łożysko (dla T6).

Zestaw składa się z pojedynczego łożyska o większej nośności, kutej (zamiast odlewanej) płyty i górnego mocowania. Zestaw jest kompatybilny z poprzednim modelem, więc można zastosować go w modelu T5.

Ponieważ wszystkie zestawy są dostarczane wraz z niezbędnymi akcesoriami, gwarantowana jest szybka naprawa. Oznacza to, że samochód dostawczy nie tylko szybko wraca na drogę, ale także przywraca komfort i bezpieczeństwo jazdy.​ Wszystkie elementy układu kierowniczego i części podwozia marki FAG przechodzą szczególnie intensywny proces testowania, zanim trafią na rynek.

Bogatą ofertę zawieszenia oraz górnych mocowań amortyzatorów  można znaleźć na stronach portalu www.repxpert.pl, jak również w aplikacji mobilnej REPXPERT.

Artykuł sponsorowany Schaeffler

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!