Mniejsze ryzyko wypadków z podnośnikami

6 marca 2013, 9:36

Jedną z najbardziej niebezpiecznych sytuacji w warsztacie jest zsunięcie się pojazdu z ramion podnośnika. Grozi to uszkodzeniem samochodu, a nawet tragicznym wypadkiem. Powstało jednak rozwiązanie pozwalające na minimalizację takich zagrożeń – Safety Pad.

Do wypadków przy podnośnikach dochodzi najczęściej wtedy, gdy masa pojazdu przy wprowadzaniu na podnośnik koncentruje się tylko na trzech spośród czterech ramion podnośnika i pozostaje to niezauważone. Jeśli wówczas prowadzi się na pojeździe prace od dołu, auto może zsunąć się z punktów podparcia.

Safety Pad pomaga stale monitorować ryzyko podczas pracy z podnośnikiem. Jest to specjalna podkładka do podnośników, wyposażona w miernik siły obciążenia. Umieszcza się ją zamiast zwykłego elementu podpierającego w postaci charakterystycznego grzybka w ramionach podnośnika. Zestaw odpowiednich tulei mocujących pozwala zastosować Safety Pad w niemal wszystkich dostępnych na rynku podnośnikach dwukolumnowych oraz każdych innych wykorzystujących ww. element podpierający.

Safety Pad działa jak waga: Kiedy zostanie obciążony, na pięciopunktowej skali wyświetla się informacja, czy obciążenie jest niebezpiecznie niskie, bezpieczne (3 zakresy) czy zbyt wysokie. Przyrząd ten jest bardzo wytrzymały i funkcjonuje jak tradycyjna waga – w sposób czysto mechaniczny. Dzięki temu może działać długo, przez wiele lat zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom podnośnika.

W Polsce urządzenie Safety Pad jest dostępne w firmie Sosnowski (www.sosnowski.pl).

Dowiedz się więcej

Podnośnik Ravaglioli RAV 1450N w ofercie firmy Sosnowski
Podnośnik Ravaglioli RAV 1450N w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski wprowadziła do swojej oferty nową wersję elektrohydraulicznego podnośnika niskiego podnoszenia marki Ravaglioli – model RAV 1450N. Ravaglioli RAV 1450N w sieci Sosnowski Podnośnik został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o warsztatach wulkanizacyjnych, serwisach układów hamulcowych, zawieszenia oraz karoserii. Oferuje użytkownikom więcej możliwości niż jego poprzednia wersja. Dzięki wzmocnionej konstrukcji zwiększono udźwig o 700 […]

Nowa konstrukcja Werthera
Nowa konstrukcja Werthera

Werther opracował nowy podnośnik – 210i, przeznaczony zarówno do samochodów niskopodwoziowych jak i masywnych SUV-ów. 210i to asymetryczny podnośnik elektrohydrauliczny, bez podstawy, z usztywniającą belką górną, wyposażony w dwa bezobsługowe zespoły podnoszące. Zaprojektowany został z 4 krótkimi po złożeniu, teleskopowymi trzystopniowymi ramionami ustawionymi równolegle do podłoża. Dane Techniczne: Samoczynne blokady mechaniczne Synchronizacja wózków – mechaniczna, […]

Ultradźwiękowy tester diagnostyczny w ofercie firmy Sosnowski
Ultradźwiękowy tester diagnostyczny w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski wprowadziła do swojej oferty ultradźwiękowy tester Soundsonic ALB30670. Jest to uniwersalne narzędzie diagnostyczne wykorzystujące ultradźwięki do badania i izolowania trudnych do zlokalizowania dźwięków (wskazujących usterki) niesłyszalnych dla ludzkiego ucha. Soundsonic ALB30670 Defekty, niesprawności, nieszczelności i wady elementów, układów i urządzeń mechanicznych, ciśnieniowych, pneumatycznych czy elektrycznych emitują niesłyszalne ultradźwięki. Tester wykrywa ultradźwięki o częstotliwościach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 7 marca 2013, 11:28 0 0

Jak pracuję 35 lat nie zdarzyło nam się i nie słyszałem aby zdarzył się jakikolwiek wypadek zsunięcia czy też spadnięcia samochodu z podnośnika, a podnośniki 35 lat temu w stosunku do obecnych to totalna przepaść.
Jeżeli włąściciel serwisu czy też mechanik ma chociaż minimalne pojęcie o zasadach pracy na podnośnikach, celowo nie stwarza jakichś idiotycznych sytuacji, chociaż trochę dba i obserwuje podnośnik, nie jest ślepy, głuchy i niedorozwinęty, a taki co najmniej powinien być każdy fachowiec, to nic nie może się stać na nowoczesnym podnośniku, niestety na głupotę i debilizm nie ma rady,
Ja widzę kolejną okazję wciśnięcia nikomu niepotrzebnej rzeczy tylko i wyłącznie w celu wyciągnięcia pieniędzy z serwisów.

Najpewniejszym zabezpieczeniem przed wypadkiem jesteś ty sam
Twoja rozwaga , myślenie i zdrowy rozsądek jest najlepszym zabezpieczeniem przed wypadkiem
Rolf Hohut

Odpowiedz

Anonim, 21 marca 2013, 10:32 0 0

jak widzę to dodatkowy element bezpieczeństwa i nikt nie zmusza Cię do kupowania tego ustrojstwa. Oczywiście, że rozsądek i wyobraźnia są najważniejszym elementem bezpieczeństwa przy podnoszeniu wozów, jednak ja kilka razy widziałem leżące pomiędzy kolumnami przewrócone samochody, które spadły z łap ponieważ wytarła się nakrętka albo nie została zachowana równowaga środka ciężkości. Więc z tym myśleniem nie zawsze jest tak jak powinno być, jasne, że dociśniętemu przez samochód do posadzki można powiedzieć: "czemuś nie uważał", nie zmieni to jednak faktu, że gość jest już dociśnięty.
Z tego co wiem, to komplet takich nakładek kosztuje niecałe 1500 zł i można go zastosować do każdego rodzaju podnośnika łapowego - daj kolego samym zainteresowanym zadecydować, czy chcą czegoś takiego u siebie czy nie.

Odpowiedz