Must-have każdego mechanika: Wysokiej jakości oświetlenie warsztatowe

1 grudnia 2021, 23:28

Dobre oświetlenie warsztatowe jest niezbędne w pracy każdego mechanika samochodowego. Wysokiej jakości lampy ułatwiają wykonanie zadania nie tylko dzięki oświetleniu stanowiska roboczego. Przemyślana konstrukcja i ergonomia to często szybsza i wygodniejsza praca w pozycjach, które wygodne nie są, ale i w trudno dostępnych miejscach.

Marka MILWAUKEE® zdobywa kolejne punkty wśród mechaników, oprócz innowacyjnych, bezprzewodowych elektronarzędzi oferując również świetne produkty z gamy oświetlenia. Szeroki wybór modeli pozwala na dobór urządzeń odpowiednich do specyfiki wykonywanego zadania czy zakresu usług świadczonych przez warsztat. Są wśród nich zarówno latarki ręczne, czołówki, jak i lampy podwieszane. Wszystkie łączy zastosowanie technologii TRUEVIEW™, która gwarantuje wysoką jakość strumienia światła przy doskonałym odwzorowaniu barw. Całość dopełniają najwydajniejsze akumulatory REDLITHIUM™ zapewniające bardzo długi czas pracy. Jakie oświetlenie warsztatowe ma w swojej ofercie MILWAUKEE®?

Latarka ręczna z wewnętrznym akumulatorem (IR PL250)

Model ten zapewnia 250 lm mocy wyjściowej o zasięgu nawet do 100 m. Latarka umożliwia pracę w dwóch trybach dla optymalizacji jasności i czasu pracy, który wynosi do 8 godzin. Dzięki technologii TRUEVIEW™ model ten ma wysoką jakość strumienia światła, jest też wyposażony we wskaźnik laserowy, ułatwiający wykonywanie zadań. Latarka ma również wbudowany wskaźnik baterii i zdejmowany metalowy klips, który umożliwia bezpieczne mocowanie do koszuli lub kieszeni spodni. Została zbudowana tak, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki w miejscu pracy. Stopień ochrony IP67 zapewnia bezpieczeństwo przy zanurzeniu w wodzie do głębokości 2 m i ochronę przed kurzem. Latarka ma ochronną gumową nakładkę, która może służyć do trzymania jej w zębach przy okazjonalnym używaniu bez użycia rąk. Ładuje się ją przez złącze USB, za pomocą kabla micro USB, który został wzmocniony oplotem i wyposażono go w metalowe zakończenia odporne na warunki zewnętrze.

Latarka-czołówka z wewnętrznym akumulatorem (IR HL450)

Latarka emituje 450 lm światła Trueview High Definition z kilkoma opcjami strumienia światła do wyboru. Może to być wiązka szerokokątna, punktowa i punktowa/szerokokątna w różnych trybach pracy dla uzyskania optymalnej jasności. Zależnie od trybu pracy urządzenie może pracować od 2,5 do 14 godzin na jednym ładowaniu. Latarka przystosowana jest do pracy zarówno na głowie, jak i na kasku ochronnym, można ją także odłączyć od paska i używać jako światła zadaniowego. Szybkie i łatwe odpięcie zapewni regulowana w pięciu pozycjach głowica lampy. Zdejmowany uchwyt na magnes umożliwia korzystanie z latarki bez użycia rąk i łatwe przechowywanie. Ładowanie czołówki odbywa się przez USB, nie zabrakło wbudowanego wskaźnika baterii i wielu trybów wyjściowych, aby zoptymalizować jasność i czas pracy. Latarka ma stopień ochrony IP54 w zakresie odporności na warunki atmosferyczne i kurz oraz może wytrzymać upadek z wysokości 2 m. To sprawia, że stanowi świetne wsparcie podczas pracy pod samochodem, np. w kanale lub na podnośniku.

MILWAUKEE® ma w swojej ofercie także większe lampy, które są częścią systemu M12™, na przykład model podwieszany M12™ UHL-0 czy M12™ UCL-0, który służy do oświetlania podwozia.

M12™ – lampa podwieszana LED (M12™ UHL-0)

Pierwszy model, czyli lampa podwieszana LED, ma dwa ustawienia mocy światła: wysoki to aż 1350 lm, niski – 600 lm. Dzięki technologii TRUEVIEW™ światło ma optymalną barwę i temperaturę, więc świetnie odwzorowuje kolory i detale. Przesłona lampy wykonana jest z materiału odpornego na uderzenia i chemię warsztatową. Lampa została zaprojektowana z myślą o pracy w warsztatach.

Dobre oświetlenie warsztatowe jest niezbędne w pracy każdego mechanika samochodowego. Wysokiej jakości lampy ułatwiają wykonanie zadania nie tylko dzięki oświetleniu stanowiska roboczego. Przemyślana konstrukcja i ergonomia to często szybsza i wygodniejsza praca w pozycjach, które wygodne nie są, ale i w trudno dostępnych miejscach. IR PL250 – latarka ręczna z wewnętrznym akumulatorem runkach warsztatowych, dlatego wyposażona jest w gumowany uchwyt, który poprawia chwyt. Jest on zbudowany na bazie ramy aluminiowej, dlatego jest lekki i wytrzymały.

 

Specjalne obudowane haki montażowe zabezpieczają powierzchnię, do której przymocowana jest lampa. Dodatkowy hak zintegrowany z lampą pozwala na niezależne podwieszenie, bez konieczności korzystania z uchwytu, z możliwością regulacji kąta świecenia lampy. Z kolei rozsuwana obudowa pozwala na montaż na szerokości 119-196 cm. Lampa jest też odporna na kurz i zachlapania, co zapewnia kategoria ochrony IP54. Dzięki akumulatorowi M12™ 4 Ah urządzenie może pracować do 4 godzin w trybie mocnego świecenia oraz do 8 godzin w trybie niskim.

M12™ – lampa LED do oświetlania podwozia (M12™ UCL-0)

Ta lampa została zaprojektowana tak, aby sprawdziła się podczas pracy pod pojazdem. Priorytetami były moc, wydajność i trwałość. Dzięki technologii Trueview ™ model ten dostarcza wysokiej jakości światło o jasności do 1200 lm. Zadbano także o wydajność – akumulator M12™ 4 Ah gwarantuje do 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Lampę zaprojektowano z myślą o potrzebach pracowników serwisów samochodowych, dlatego szczególną wagę przykładano do ergonomii i trwałości.

Podwójne przeguby obracają się o 300° w poziomie i 180° w pionie, zapewniając pełne oświetlenie podwozia. Pracę ułatwiają też magnetyczna podstawa montażowa oraz prostokątna powierzchnia magnetyczna do łatwego mocowania śrub i nakrętek. Lampa jest trwała i odporna na uderzenia, konstrukcja wytrzymuje upadki z wysokości do 2 m. Jest także odporna na większość środków chemicznych stosowanych w warsztatach samochodowych.

M12™ – lampa LED do oświetlania powierzchni z obrotową głowicą (M12™ PAL-0)

Ta lampa od Milwaukee ® daje światło o jasności do 700 lm i długi czas pracy na akumulatorze. Dzięki baterii M12™ 4 Ah zapewnia mocne oświetlenie miejsca pracy do 8 godzin. Silne magnesy oraz obrotowa głowica z możliwością obrotu o 40° w każdym kierunku dają wiele możliwości ustawienia wiązki światła i ułatwiają dostosowanie kierunku jej padania. Konstrukcja jest wytrzymała i odporna na uderzenia, wytrzymuje upadki z wysokości do 3 m, a przed kurzem i wodą zabezpiecza klasa ochrony IP54. Jest to najbardziej kompaktowy reflektor M12™ zaprojektowany z myślą o potrzebach branży serwisowej i konserwacyjnej.

Co warte podkreślenia, wszystkie wymienione modele lamp w systemie M12 są częścią tego samego systemu bateryjnego, co gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami MILWAUKEE® M12™.

W swojej ofercie MILWAUKEE® ma także wiele bezprzewodowych narzędzi, które przeznaczone są dla warsztatów, są to m.in. klucze udarowe, grzechotki, szlifierki czy piły szablaste. Urządzenia w ramach platformy Fuel ™ na nowo definiują narzędzia bezprzewodowe, zapewniając wyjątkową moc, czas pracy i trwałość. Wszystkie są połączeniem kilku wyjątkowych technologii: bezszczotkowego silnika POWERSTATE™, akumulatorów REDLITHIUM™ i inteligentnej elektroniki REDLINK PLUS™

Artykuł sponsorowany MILWAUKEE®

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Luke, 2 grudnia 2021, 20:44 1 -1

Ekologia panowie to czysta hipokryzja w naszych czasach liczy się sprzedaz i tyle. Firmy produkujące akusy robia słabe i dobre aby przetrwać. Zysk musi byc aby wprowadzać nowe technologie i utrzymać się na rynku. Kiedyś pralki chodziły 20 lat tera trzeba sobie gwarancje dodatkowa wykupić, kiedyś jeździło się autem jednym przez 20 lat teraz co 2-3 lata zmiana albo zlom bo nieopłacalne się naprawić i tak jest ze wszystkim i to w trosce o klimat. Haha a ile zeczy jest takich które można by tanio naprawić ale są tak złożone ze po awarii do śmieci. Ja mam zasadę biednego na gowno nie stać i lepiej wydać raz a pozadnie niż się oszukiwać i co rok kupować tanio

Odpowiedz

TomaszK., 2 grudnia 2021, 21:55 1 0

Wydają się ciekawe. Od lat używam różnych lampek, głównie Magneti Marelli i Philips. Sprawdzają się świetnie.

Odpowiedz