Delphi Technologies wprowadza urządzenie diagnostyczne BlueTech

, 29 września 2021, 23:21

Delphi Technologies Aftermarket, marka firmy BorgWarner, rozszerza ofertę urządzeń
diagnostycznych o narzędzie dające warsztatom zestaw możliwości diagnostycznych i dostęp do rzeczywistych danych. Poprzednie narzędzie wykorzystujące interfejs komunikacji z pojazdem nadal będzie w pełni wspierane w ramach oferty urządzeń diagnostycznych.

Urządzenie diagnostyczne BlueTech zostało zaprojektowane od podstaw, tak by sprostać potrzebom zmieniającego się rynku części zamiennych. Panel z ikonami LED i kodowane kolorami oświetlenie zewnętrzne sprawiają, że działanie urządzenia jest widoczne dla mechanika pod dużym kątem. Wyraźne zabezpieczenia przed podrobieniem gwarantują, że warsztat ma do czynienia z autentycznym urządzeniem firmy Delphi Technologies.

Po włączeniu BlueTech, które w stosunku do poprzedniej generacji ma pięciokrotnie mocniejszy procesor, mechanik może zacząć korzystać z intuicyjnego oprogramowania o odświeżonym wyglądzie i sposobie działania. Tester umożliwia integrację, np. z CAN FD, co pozwala na prowadzenie diagnostyki przez 3 kanały CAN, a także z DoIP na potrzeby funkcji diagnostycznych pojazdów, takich jak telematyka i ADAS.

– Integrując różne funkcje diagnostyczne w nowych obszarach dostrzegamy potrzeby warsztatów, które chcą je na bieżąco wykorzystywać przy coraz większej liczbie modeli wyposażanych standardowo w zaawansowaną technologię. Warsztaty coraz lepiej radzą sobie z diagnostyką i szukają podobnie rozwiniętych narzędzi diagnostycznych podnoszących ich produktywność. Jednym z nich jest tester diagnostyczny BlueTech od Delphi Technologies – mówi Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes ds. części zamiennych w regionie EMEA.

Nowe narzędzie diagnostyczne BlueTech ma wbudowany moduł Wi-Fi oraz możliwość szyfrowania komunikacji. Bramka bezpieczeństwa umożliwia warsztatowi sprawną obsługę zabezpieczonych pojazdów, a funkcja DTC-Assist łączy diagnostów z ukierunkowaną pomocą diagnostyczną.

Diagnostyka pass-thru stanowi pomost między diagnostyką dla wszystkich marek i diagnostyką OEM dla komunikatów bezpieczeństwa i instrukcji dotyczących naprawy. Wesprze warsztaty w obsłudze pojazdów hybrydowych i elektrycznych, dodatkowo w ramach jednego urządzenia zapewni wsparcie dla lekkich i ciężkich pojazdów dostawczych oraz pomoże w osiągnięciu kluczowych norm emisji spalin.

– Urządzenie diagnostyczne BlueTech pomoże warsztatom w przeprowadzeniu właściwych napraw za pierwszym razem i w realizacji ich własnych celów zrównoważonego rozwoju, które stają się coraz ważniejszym czynnikiem podczas serwisu i naprawy pojazdów. Klienci chcą mieć pewność, że inwestycja w urządzenia diagnostyczne dla ich warsztatu przyniesie korzyści wraz z rozwojem firmy. Chcą też rozszerzać ofertę świadczonych usług, by w przyszłości obsługiwać nowe pojazdy – powiedział Jean-Francois Bouveyron.

Artykuł sponsorowany Delphi Technologies

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!