Nowoczesna chemia warsztatowa

16 czerwca 2021, 23:35

Asortyment chemii warsztatowej nie ogranicza się tylko do zmywacza i odrdzewiacza. W katalogu produktów Liqui Moly znajdziemy cały wachlarz środków, bez których trudno sobie wyobrazić sprawną naprawę współczesnego samochodu.

Sposób na łatwy demontaż wtryskiwaczy Liqui Moly nr 3379

Chyba każdy mechanik zna problem demontażu zapieczonych wtryskiwaczy i świec żarowych. Korozyjne działanie gazów przedmuchiwanych z komory spalania, wilgoć i utlenianie materiału głowicy sprawia, że wyjęcie wtryskiwacza lub świecy żarowej bardzo często kończy się urwaniem tych elementów. Co gorsza, resztki tkwiące w gnieździe, bywają przyczyną demontażu głowicy. Właśnie dlatego Liqui Moly przygotowało preparaty do demontażu wtryskiwaczy (numer artykułu 3379). Zastosowanie preparatu ułatwia demontaż i niweluje ryzyko urwania świecy żarowej i wtryskiwacza. Wystarczy zaaplikować preparat tak, aby mógł wniknąć w przestrzeń pomiędzy demontowanym elementem a głowicą i odczekać 30 minut.

Patent na „omknięte” wkręty – Schrauben Grip nr 3811

Środek do odkręcania uszkodzonych wkrętów i śrub. Pasta Schrauben Grip ułatwia odkręcanie obrobionych wkrętów, nakrętek i śrub. Schrauben Grip zwiększa tarcie pomiędzy narzędziem a uszkodzonym elementem.

Preparat ma formę żelu, który zwiększa współczynnik tarcia pomiędzy narzędziem a luzowanym elementem. Środek można stosować na wszystkich rodzajach śrub i wkrętów. Pastę można zastosować profilaktycznie, zmniejszając ryzyko poślizgu narzędzia. Preparat jest szczególnie przydatny do demontażu śrub montażowych tarcz i bębnów hamulcowych. Środek jest niezastąpiony przy luzowaniu dekla pompy hamulcowej w motocyklach.
Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na odkręcany element. Po odkręceniu wystarczy wytrzeć resztki pasty czystą szmatką. Schrauben Grip nie klei się i nie zasycha.

Nie korzystasz? Zabezpiecz przed korozją. Liqui Moly wewnętrzny konserwator silnika nr 1420

Dłuższa przerwa w eksploatacji silnika wymaga jego uprzedniego zabezpieczenia, ponieważ korozji mogą ulec tuleje cylindrowe i pierścienie tłokowe. Właśnie dlatego warto do każdego cylindra zaaplikować specjalny preparat. Środek oparty jest o estry, które trwale przylegają do metalu i nie ściekają do miski olejowej, nawet podczas bardzo długiego postoju. Preparat nadaje się do wewnętrznej konserwacji silników każdego typu dwu oraz czterosuwowych. Aby, zaaplikować środek do silnika dwusuwowego należy zdjąć filtr powietrza uruchomić silnik na „wolnych obrotach” i aplikować płyn do gaźnika przez około 10-20 s. Następnie należy wyłączyć silnik, wykręcić świecę zapłonową i dodać płyn bezpośrednio do komory spalania przez około 5s. Aby rozprowadzić chemię po całym silniku, należy wykonać dwa obroty wałem korbowym, a następnie wkręcić świecę zapłonową. W silnikach czterosuwowych wystarczy wykręcić świecę zapłonową, żarową lub wtryskiwacz i zaaplikować płyn do komory spalania przez 5-10 s. w zależności od wielkości silnika. Teraz wystarczy zakręcić wałem korbowym i ponownie wkręcić świece.

Zamiast palnika mróz w spreju Liqui Moly nr 39012

Chyba każdy spotkał się z problemem montażu ciasno pasowanych elementów takich jak łożyska i tuleje. Oczywiście zawsze można użyć palnika, ale czasami takie postępowanie może być niebezpieczne. Nie zaleca się używania otwartego ognia w okolicy przewodów paliwowych i hamulcowych. W takiej sytuacji, zamiast używać wysokiej temperatury, warto skorzystać z niskiej, dzięki której metale zmniejszają objętość. Liqui Moly ma w swojej ofercie środek schładzający do temperatury -45°C. Preparat szczególnie polecany do montażu elementów ciasno pasowanych. Produkt doskonale sprawdzi się przy montażu łożysk, tulei, wałów i innych elementów montowanych na wcisk.

Sposób na gryzonie Liqui Moly Odstraszacz gryzoni nr 2708

Ostatnimi czasy coraz częściej można usłyszeć o stratach spowodowanych przez kuny. Te sympatyczne zwierzaki uwielbiają gryźć izolację przewodów i materiał wygłuszający. Na tę przypadłość wymyślono już kilka sposobów od ultra dźwięków poprzez mechaniczne pułapki.

Na szczęście jest też prostsze rozwiązanie, w postaci spreju od Liqui Moly. Środek zapobiega przegryzaniu przez gryzonie gumowych i plastikowych elementów samochodu. Jest szybki i łatwy w zastosowaniu. Pozwala uniknąć drogich napraw. Aby, zabezpieczyć samochód należy nanieść preparat na wszystkie części gumowe i plastikowe, a po 14 dniach czynność należy powtórzyć.

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!