MILWAUKEE przedstawia nową generację kluczy udarowych

, 13 stycznia 2021, 11:09

Firma MILWAUKEE wprowadza na polski rynek swoje najmocniejsze i najszybsze klucze udarowe ½. Są to klucze o średnim momencie obrotowym w wersji z pierścieniem zabezpieczającym oraz pinem blokującym na wrzecionie.

Kompaktowe klucze MILWAUKEE

Nowa generacja kluczy M18 FUEL™ ma tylko 152mm długości, o 18 mm mniej niż poprzedni model, umożliwiając dostęp do miejsc, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć innymi urządzeniami. Co więcej – klucze łącznie z akumulatorem 5.0Ah ważą jedynie 2,3 kg, a bez niego – 1,6k, czyli mniej niż urządzenia o wysokim momencie obrotowym.

Nowe klucze zapewniają wiodące w branży osiągi: moment zrywający rzędu 881 Nm i moment dokręcania 745 Nm. To o 135 Nm i o 22% wyższy moment w porównaniu do poprzedniej generacji.

Moc przekłada się także na szybkość pracy. Klucze M18 FUEL™ pozwalają na usunięcie śruby do 2 razy szybciej przy 2575 obr./min.

Nowe funkcje

Oba klucze posiadają 4 tryby DRIVE CONTROL, które umożliwiają przełączanie pomiędzy czterema różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego, co poszerza wszechstronność zastosowań.

Dodatkowa funkcja regulacji wykręcania śruby zapewnia pełny moment obrotowy na początku czynności, a następnie zmniejsza obroty po poluzowaniu śruby, aby zapobiec jej wypadnięciu.

Klucze zostały wyposażone w trzy lampy LED ułatwiające pracę w zaciemnionych przestrzeniach, a także chowany hak do zawieszenia na pasku.

Klucze udarowe MILWAUKEE – zastosowanie

Urządzenia sprawdzą się przy pracach w sektorze transportu, motoryzacji i budowlanym, ale także montażu lekkich elementów, inżynierii sanitarnej czy też energii solarnej i wiatrowej.

Wersja z pierścieniem zabezpieczającym to rozwiązanie dla profesjonalistów, których praca wymaga częstych zmian końcówek, a wersja z pinem ułatwi ciągłą pracę na tych samych nasadkach oraz z urządzeniem w powietrzu.

Specyfikacja:

  • Prędkość bez obciążenia (obr/min)         0-1 250 / 0-1 950 / 0-2 575 / 0-1 325
  • Częst. udaru (ud./min)                               0-900 / 0-2 100 / 0-3 100
  • Uchwyt narzędzia                                      1/2″ kwadratowy
  • Maks. moment obrotowy (Nm)                  475 / 610 / 745 / 47
  • Maks średnica śruby                                  M22

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!