Nowa usługa TEXA dla pojazdów z modułem SGW

16 lipca 2020, 10:12

W 2017 roku Grupa FCA wdrożyła w swoich pojazdach system ochrony przed możliwymi atakami informatycznymi, mający na celu przeniesienie potencjalnie wrażliwych informacji na wyższy poziom bezpieczeństwa, co w rzeczywistości uniemożliwiło wykonywanie jakichkolwiek operacji na pojazdach przez niezależne warsztaty samochodowe.

TEXA zgłosiła się do europejskich oraz krajowych instytucji w celu nawiązania współpracy z FCA. Dzięki temu od czerwca 2020 r. warsztaty samochodowe mogą ponownie dokonywać napraw we wszystkich pojazdach, również tych z grupy FCA.

TEXA wdrożyła w tym obszarze usługę SECURITY ACCESS, która umożliwia wszystkim klientom wykonywanie diagnostyki pojazdów wyposażonych w moduł zabezpieczający Secure Gateway (SGW) w sposób legalny. SGW jest modułem ochrony przed możliwymi atakami informatycznymi, który przechwytuje wszelkie próby połączenia z jednostkami sterującymi zamontowanymi w pojeździe.

Subskrybując nową usługę, urządzenia TEXA za pośrednictwem połączenia internetowego, automatycznie zarządzają uwierzytelnianiem na serwerach FCA i systematycznie przystępują do odblokowywania modułu SGW. Przebieg diagnostyki nie będzie wymagał każdorazowego logowania się do oficjalnego portalu Technical Information w celu wykupu dostępu w trakcie każdej operacji, ale będzie podobny do dobrze znanych procedur diagnozowania dowolnego innego pojazdu dostępnego w IDC5.

Wśród pojazdów, w których dzięki TEXA SECURITY ACCESS można przeprowdzić pełną diagnostykę, wyróżniamy modele takie jak Alfa Romeo Giulia i Stelvio, Fiat Tipo, 500, 500L i 500X, Jeep Renegade, Compass, Wrangler oraz Grand Cherokee

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!