Cyfrowe klucze dynamometryczne od MILWAUKEE

, 28 maja 2020, 8:56

Aktualne standardy jakości pracy, zastosowanie nowoczesnych technologii materiałowych i stała presja na skracanie czasu montażu spowodowały wprowadzenie do oferty handlowej marki MILWAUKEE nowego narzędzia – cyfrowego klucza dynamometrycznego z napędem akumulatorowym M12 ONEFTR.

Cyfrowy klucz dynamometryczny MILWAUKEE® łączy w sobie funkcje dwóch urządzeń: klucza dynamometrycznego o wysokiej dokładności i akumulatorowego klucza grzechotkowego. Zastosowanie osobno każdego z wymienionych dwóch narzędzi spełnia co prawda główne zadanie, jakim jest połączenie za pomocą śruby dwóch elementów, ale nie zapobiega niedoskonałościom użycia każdego z nich osobno.

Klucz grzechotkowy szybko dokręci śrubę lub nakrętkę do „końca”, ale użytkownik nie będzie miał pewności, z jakim dokładnie momentem ją dokręcono. Z kolei zastosowanie klucza dynamometrycznego da pożądaną wartość przyłożonego momentu obrotowego, lecz odbędzie się to kosztem długiego czasu dokręcania łączonych elementów.

Cyfrowy klucz dynamometryczny M12ONEFTR zapewni błyskawiczne dokręcenie fazy wstępnej połączenia – będzie na tym etapie pracy pracował jak klucz grzechotkowy; wstępnie napręży połączenie do wartości o kilka procent niższej niż docelowy moment obrotowy (ten parametr procentowy można indywidualnie ustawiać), a następnie pozwoli użytkownikowi na ręczne dociągnięcie połączenia do ostatecznej wartości momentu dokręcającego. Podczas tego ostatniego etapu montażu, mechanizm klucza sygnalizuje użytkownikowi, jak blisko zadanej wartości momentu się znajduje. Użytkownik odbiera ten komunikat zmiennymi drganiami rękojeści klucza, sygnałem dźwiękowym, wyświetlaną na ekranie wartością liczbową aktualnie przykładanego momentu oraz za pomocą wskazań liniowego wskaźnika LED. Przy pracy mamy do wyboru 4 jednostki miary: ft-lb, in-lb, Nm, kg-cm.

Klucz ONEFTR jest narzędziem spełniającym wysokie wymagania techniczne. W zależności od modelu może dysponować zakresem działania 13,6 ÷ 135,6 Nm – dla klucza z kwadratem napędowym 3/8 cala lub zakresem 16,9 ÷ 203,4 Nm dla wersji klucza z kwadratem ½ cala. Dokładność przykładanego momentu jest znacznie powyżej dokładności ręcznych kluczy dynamometrycznych. Tolerancja dokładności przy kierunku dokręcania w prawo wynosi ±2%, dla kierunku dokręcania w lewo ±3%.

Do każdego klucza dołączany jest fabryczny certyfikat wzorcowania wg EN ISO 6789-2017.

Z uwagi na to, że użytkownicy narzędzi rzadko zaglądają do ich instrukcji lub dokumentacji – klucz MILWAUKEE® M12 ONEFTR sam daje znać użytkownikowi po każdym cyklu pracy, ile cykli pozostało do kolejnego wzorcowania narzędzia. Po przekroczeniu 5000 cykli pracy wskazane jest ponowne wzorcowanie. Po przekroczeniu tej granicy nadal można korzystać z klucza, jednak za każdym razem sygnalizowane jest przekroczenie limitu pracy kluczem.

Klucz współpracuje z aplikacja ONE-KEY – jest to system bezprzewodowej komunikacji z urządzeniem stosowany w wybranych produktach MILWAUKEE®. Umożliwia użytkownikowi sterowanie, śledzenie, zarządzanie i ochronę urządzeń z poziomu telefonu lub komputera. Dzięki temu można zaprogramować szybkość i moment obrotowy klucza bezpośrednio w pamięci urządzenia. Technologia ONE-KEY umożliwia zapisanie w pamięci aplikacji ponad 28 tysięcy cykli pracy klucza. Raporty z wykonanej pracy mogą być w łatwy sposób wysyłane, dopasowywane i organizowane.

Cyfrowy klucz dynamometryczny Milwiaukee M12ONEFTR zasilany jest systemowym akumulatorem 12V – wspólnym dla ponad 80 narzędzi MILWAUKEE®. Może być nabywany w zestawach z akumulatorem i ładowarką, jak również bez nich.

Cyfrowe klucze dynamometryczne MILWAUKEE®:

  • M12ONEFTR38 z napędem 3/8 cala (z 1 akumulatorem i ładowarką) – nr art. 4933464967
  • M12ONEFTR12 z napędem 1/2 cala (z 1 akumulatorem i ładowarką) – nr art. 4933464970

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!