Nowy klucz udarowy Ingersoll Rand w ofercie IQV20 Series

, 18 grudnia 2018, 10:32

Ingersoll Rand wprowadził nowy półcalowy klucz udarowy W7152 do swojej oferty narzędzi akumulatorowych IQV20 Series.

Półcalowy klucz W7152 z oferty IQV20 Series firmy Ingersoll Rand to akumulatorowy klucz udarowy z momentem zrywającym 2040 Nm oraz 1360 Nm maksymalnego momentu odkręcania. Klucz W7152 to kompaktowe urządzenie o długości 207 mm od końcówki do rękojeści, wyposażone w oświetlenie bezcieniowe 360°. Silnik bezszczotkowy przekazuje energię, zapewniając moment obrotowy potrzebny podczas prac naprawczych i konserwacyjnych, w tym również obsługi układów przeniesienia napędu, zawieszenia, śrub ram, misek olejowych, amortyzatorów i innych.

Nowy klucz W7152 umożliwia sterowanie czterema zakresami mocy. Każde ustawienie działa z maksymalnym momentem odkręcającym, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać ustawień, aby zdemontować trudny do odkręcenia element. Cztery tryby mocy w kierunku dokręcania obejmują:

Moc maksymalna: Ustawienie mocy maksymalnej zapewnia maksymalny moment obrotowy 1360 Nm, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać narzędzia podczas dokręcenia śrub skrzyni biegów, drążków kierowniczych czy zacisków hamulcowych.

Połowa mocy: Ustawienie połowy mocy umożliwia dokręcanie momentem do 720 Nm w zastosowaniach, które nie wymagają maksymalnego momentu obrotowego. Typowe zastosowania to przykręcanie śrub w układzie zawieszenia i sprężyn oraz prace z układem wydechowym.

Dokręcanie kluczem: Zamiast zmiany narzędzia na klucz ręczny użytkownik może skorzystać z ustawienia dokręcania kluczem, aby wstępnie dokręcić śruby momentem 50 do 150 Nm. W tym ustawieniu narzędzie wyłącza się automatycznie, dzięki czemu śruby nie są dokręcane zbyt mocno w przypadku elementów takich jak nakrętki kół lub śruby w układzie zawieszenia.

Dokręcanie ręczne: W ustawieniu tym dokręcanie odbywa się powoli, do momentu, w którym śruba zacznie trzymać koło na miejscu. Tryb dokręcania ręcznego chroni również części takie jak kołpaki, nadkola, miski olejowe oraz pokrywy rozrządu. Gdy narzędzie osiągnie punkt udaru, również wyłącza się, aby nie dopuścić do zbyt mocnego dokręcenia elementu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!