Czerwcowa aktualizacja systemu CDIF/3

8 czerwca 2018, 11:13

Ostatni miesiąc upłynął firmie Axes System pod znakiem prac nad oprogramowaniem CDIF/3 i w ciągu miesiąca zostanie wydana kolejna aktualizacja. Wkrótce do sprzedaży trafi najnowszy produkt z rodziny CDIF/3 – NEX.

Pełna lista zmian jest dostępna na www.cdif3.com, poniżej znajduje się skrócona wersja:

 • Alfa Romeo – w modelu Giulia (2015) do obsługi wprowadzonych zostało 9 nowych sterowników, uzupełnionych głównie o identyfikacje oraz odczyt kodów usterek.
 • BMW – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się model: X1 – F48, produkowany od 2015 roku. Model został wyposażony w szereg sterowników, w tym silniki: xDrive20d B47C20 oraz xDrive20i B48A20. W Serii 3 – E46 wprowadzony został wybór uproszczony mający na celu ułatwienie wyboru odpowiedniego sterownika. W kolejnych aktualizacjach wzbogacone zostaną o tę funkcję kolejne modele BMW.
 • Chevrolet – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Malibu, produkowany od 2012 roku. Model został wyposażony w sterowniki uzupełnione o funkcje identyfikacji, odczytu kodów usterek, parametrów oraz aktywacje i adaptacje.
 • Citroen – dzięki współpracy z użytkownikami uzupełniono i usprawniono sterowniki w tej marce, m.in. w modelu C3 identyfikację i kasowanie kodów usterek w silnikach. W modelu DS3 na liście obsługiwanych pojawił się sterownik centralnego systemu elektrycznego. Model Xsara Picasso uzupełniony został o brakujące sterowniki silników benzynowych.
 • Fiat – dzięki współpracy z użytkownikami do modelu 500X dodano do obsługi nową wersję sterownika silnika oraz dotykowy system sygnalizacji zwrotnej układu utrzymania pasa ruchu. Model Ducato III FL wzbogacił się o nowy sterownik silnika, uzupełniony o funkcje: odczytu parametrów, odczytu kodów usterek, aktywacje, adaptacje i kodowania. W modelu Scudo II do obsługi dodany został sterownik silnika Delphi DCM3.5 BR2 CF5, uzupełniony o wszystkie dostępne funkcje.
 • Infiniti – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Q50, produkowany od 2013 roku. Model ten obsługuje również napędy hybrydowe. Sterowniki w tym modelu uzupełnione zostały o funkcje identyfikacji oraz odczytu kodów usterek.
 • Iveco – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Daily VI, produkowany od 2014 roku. Model został wyposażony w szereg sterowników. Do sterowników silnika w tym modelu zostały dodane funkcje identyfikacji, odczytu kodów usterek, parametrów oraz aktywacje i adaptacje.
 • Jeep – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Cherokee (KL), produkowany od 2014 roku. Model wyposażony został w listę 10 sterowników, uzupełnionych głównie o identyfikacje oraz odczyt kodów usterek.
 • Lancia – model Thema (2011-2015) wzbogacił się o sterownik układu napędowego.
 • Mercedes – model M-Klasse W164 jest kolejnym modelem w grupie Mercedes, w którym wprowadzony został system skanowania oraz wyboru uproszczonego. Dodatkowo wszystkie sterowniki zostały uzupełnione i wzbogacone o nowe funkcje.
 • Nissan – w modelach Almera N16 i Primera P12 został dodany nowy sterownik ABS.
 • Opel – na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: Movano B, produkowany od roku 2010, obsługujący 12 sterowników. Dodatkowo w tym modelu wprowadzony został wybór uproszczony oraz funkcja skanowania.
 • Renault/Dacia – dzięki współpracy z użytkownikami we flagowych modelach, takich jak: Clio III, Espace IV, Kangoo II oraz Twingo II zostały dodane nowe sterowniki, a obecne ulepszone o dodatkowe funkcje.
 • Toyota – w autach produkowanych po 2008 roku usprawnione zostało skanowanie, na liście skanowania pojawiły się m.in. sterowniki: akumulator w pojeździe hybrydowym, układ hybrydowy oraz czujnik deszczu.
 • VAG – sterowniki w tej grupie zostały uzupełnione o brakujące opisy kodów usterek.
 • Volvo – na liście obsługiwanych w modelach: S80 II, V40 II, V60 pojawiły się brakujące sterowniki, w tym dodano obsługę modelu V60 z napędem hybrydowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!