Montażownica TWC-303

24 marca 2004, 0:00

Firma Launch Polska Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty automatyczną montażownicę TWC-303. Jest ona przeznaczona do demontażu i montażu opon dętkowych i bezdętkowych samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Dwukierunkowy obrotowy stół umożliwia obsługę obręczy w zakresie od 10″ do 18″ przy mocowaniu zacisków od zewnątrz i od 12″ do 20″ przy mocowaniu zacisków od wewnątrz.
Dzięki zastosowaniu nakładek ochronnych na szczęki dociskowe możliwa jest również obsługa obręczy wykonanych ze stopów lekkich. Konstrukcja zbijaka zapewnia skuteczne oddzielenie opony od obręczy bez łamania opony. Ramiona pionowe i poziome blokowane są równocześnie za pomocą jednego mechanizmu. Zapewnia to zachowanie właściwego dystansu między stopką (głowicą) monterską, a obręczą.
Urządzenie wyposażone jest w mechanizm pneumatycznego odchylania kolumny do tyłu. Dzięki temu unika się konieczności każdorazowego ustawiania ramion i stopki względem obręczy przy obsłudze kilku kół tych samych rozmiarów. Ponadto maszyna wyposażona jest w przyrząd do pompowania opon oraz inflator. Umożliwia on uszczelnienie opony od spodu ułatwiając w ten sposób jej napompowanie. Efekt ten uzyskuje się poprzez nadmuchiwanie powietrza na oponę pod dużym ciśnieniem poprzez otwory znajdujące się w szczękach dociskowych stołu obrotowego. Producent tego urządzenia spodziewa się, że jego cena wynosząca obecnie 8.400 zł netto spowoduje, że montażownica TWC-303 cieszyć się będzie sporym zainteresowaniem u kupujących tego rodzaju urządzenie.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!