Nowe montażownice Monty Universal

9 września 2008, 0:00

Podczas obecnej edycji Targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem firma Hofmann Werkstatt – Technik GmbH , należąca do grupy Snap – on Equipment wprowadzi do sprzedaży nowy model urządzenia do montażu i demontażu opon Monty Universal 1 i 2, które zostały już wcześniej przedstawione na targach oponiarskich w Essen w maju 2008.

Urządzenie do montażu i demontażu opon firmy Hofmann, model Monty Universal 1 oraz Universal 2 uzupełniają ofertę Hofmanna o urządzenia dla których wszystkie czynności przy oponie i feldze, wykonywane są na kole zamocowanym w poziomie, na wale maszyny. Również odparzanie opony odbywa się na kole zamontowanym w poziomie. Monty Universal 1 i 2 pozwalają na bezproblemową obsługę ogumienia wszystkich typów. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o optymalizacji procesu montażu i demontażu, maksymalnie zwiększając ergonomię pracy obsługującego. Mocowanie koła jest centryczne na specjalnym pionowym wale, w poziomie. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego i delikatnego odparzania obydwu stron równocześnie opony, bez używania zbyt dużej siły. Monty Universal 1 i 2 posiada w standardzie dwie prędkości obrotu co umożliwia przyspieszenie pracy. Wolniejsze obroty są stosowane w newralgicznych momentach procesu takich jak odparzanie, wyciąganie stopki opony oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest maksymalna koncentracja. Przyspieszenie obrotów pozwala z kolei na oszczędność czasu w mniej problematycznych fazach pracy. 

Mocowanie koła posiada regulację w płaszczyźnie pionowej. Pozwala to na ergonomiczną pracę z różnymi rodzajami ogumienia, również w przypadku kół wymagających montażu w pozycji odwróconej. Monty Universal 1 i 2 zostały standardowo wyposażone w podnośnik kół w celu łatwiejszej i bezpieczniejszej obsługi. Montażownice Universal 1 i 2 pozwalają na obsługę felg o średnicy do 30” i szerokości do 17”, czyli praktycznie wszystkich kół przeznaczonych do samochodów osobowych ,dostawczych oraz samochodów typu SUV.

Proces odparzania stopki opony odbywa się przy zastosowaniu dysku tworzywowego, posiadającego możliwość regulacji w płaszczyźnie poziomej. Do sterowania urządzeniem służy specjalna konsola. Dysk wchodzi pomiędzy stopkę opony a felgę, a ustawienie dysku w pozycji optymalnej odbywa się z pomocą przycisku.

Wersja montażownicy Monty Universal 2 jest dodatkowo wyposażona w mechanizm automatycznie wyciągający stopkę opony z zagłębienia felgi ponad jej rant. Rozwiązanie takie jest dokładniejsze oraz pozwoliło wyeliminować tradycyjną łyżkę montażową, którą w innych montażowniach używana jest standartowo.

Dane techniczne:
• możliwość mocowania felg: 12” – 30”

• maksymalny zakres szerokości felgi: 17”
• maksymalny zakres szerokości opony 47”
• maksymalna średnica koła 1.200 mm / 47”
• maksymalna masa koła: 70 kg
• podwójna prędkość 7/14 obr/min

• mocowanie: centryczne, poziome
• montaż koła: podnośnik
• podłączenie elektryczne 230 V 1Ph 50/60 Hz
• ciśnienie pracy: 8-12 bar
• ciężar własny 420 kg.
• zapotrzebowanie miejsca (przy pracy) 1810 x 1415 x 2105

Wyposażenie podstawowe dla Monty Universal:
1. łyżka montażowa (Universal1 )
2. Zespół przygotowania powietrza ( odwadniacz, naolejacz, manometr )
3. płynna regulacja obrotów , dwie prędkości.
4. Podnośnik pionowy koła.
5. pistolet do pompowania kół wraz z manometrem. 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!