Nowość w oprogramowaniu wyważarek Hofmann

9 września 2008, 0:00

Na sezon 2008/2009 firma Hofmann przygotowała nowe oprogramowanie wyważarek. Nowy program otrzymały wszystkie modele. Dla urządzeń monitorowych zaktualizowane oprogramowanie nosi oznaczenie 3.7 , natomiast do urządzeń z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym 3.4.0.

Do najistotniejszych cech tych wersji oprogramowania jest wprowadzenie udoskonaleń funkcji WeightMiser™. Funkcja ta jest rozwinięciem powszechnie stosowanych i nadal obecnych oprogramowaniu Hofmanna funkcji optymalizacja i minimalizacja, mających za cel poprawę właściwości tocznych koła ze względu na bicie promieniowe opony i felgi oraz zmniejszenie masy stosowanych ciężarków korekcyjnych. 

WeightMiser™ to funkcja wyważarki pozwalająca na eliminację istotnych wibracji pochodzących od opony i mocowania koła z zastosowaniem mniejszej wielkości ciężarków niż jest to proponowane w normalnej procedurze wyważania. Przy założeniu iż wielkość niewywagi szczątkowej akceptowanej przez przemysł samochodowy wynosi 5 gram w przypadku niewywagi statycznej i 10 gram w przypadku niewywagi dynamicznej, funkcja WeightMiser™ pozwala na oszczędność przy wyważaniu każdego z kół poprzez zastosowanie mniejszych ciężarków. Program WM™ może ocenić czy możliwe jest zredukowanie niewywagi statycznej i dynamicznej poniżej ustalonego progu stosując tylko 1 ciężarek. W zależności od rodzaju niewywagi pojedynczy ciężarek korekcyjny może być umieszczony albo po lewej albo po prawej stronie zgodnie z obliczeniami oprogramowania. Dzięki zapisowi danych w pamięci trwałej urządzeń oraz rozbudowanemu systemowi statystycznemu, użytkownik ma możliwość kontroli ilości zużytych ciężarków czyli kosztów.

Dla maszyn wyprodukowanych przed styczniem 2008 istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania do wersji 3.40 i 3.7 niezależnie od stosowanej wersji elektroniki u dystrybutora marki Hofmann w Polsce firmy best products sp. z. o. o. Reasumując, można teraz wyważać duże i ciężkie koła za pomocą 1 ciężarka, zarówno dla felg stalowych jaki i tych wykonanych z lekkich stopów (ALU). Więcej informacji w firmie best products. 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!