Automatyczne Montażownice Hofmann w Best Products

10 czerwca 2008, 0:00

Firma Best Products wprowadza do oferty nowe urządzenia z logo Hofmann-a. Montażownice Universal 1 oraz Universal 2 należą do całej grupy produktów które miały swoją premierę podczas tegorocznych targów w Essen (20-23 maj 2008).

Nowe montażownice uzupełniają ofertę Hofmanna o urządzenia w przypadku których wszystkie czynności, w tym odparzanie stopki opony, wykonywane są na kole zamocowanym na wale maszyny.

Maszyny serii Monty Universal pozwalają na bezproblemową obsługę ogumienia wszystkich typów. Projekt opracowano z myślą o optymalizacji procesu montażu i demontażu, maksymalnie zwiększając ergonomię pracy obsługującego. Mocowanie koła jest centryczne. Takie rozwiązanie daje możliwość swobodnego i delikatnego odparzania obydwu stron opony, bez przykładania nadmiernej siły. Podobnie jak w innych montażowniach Hofmanna możliwy jest wybór prędkości obrotu zamocowanego koła. Wolny obrót idealnie sprawdza się podczas krytycznych momentów procesu takich jak odparzanie, wyciąganie stopki opony oraz wszędzie tam gdzie wymagana jest maksymalna koncentracja. Drugi bieg pozwala na oszczędność czasu w mniej problematycznych fazach pracy. Mocowanie koła posiada regulację w płaszczyźnie pionowej. Ułatwia to na ergonomiczną pracę z różnymi rodzajami ogumienia, również w przypadku kół wymagających montażu w pozycji odwróconej. Produkty nowej serii standardowo wyposażono w podnośnik kół w celu zagwarantowania jeszcze większej wygody i bezpieczeństwa obsługi. Montażownice Universal pozwalają na obsługę felg o średnicy do 30” i szerokości do 17”, czyli praktycznie każde koło przeznaczone do samochodów osobowych i dostawczych. Odparzanie stopki opony jest czynnością bardzo prostą. Proces odbywa się z zastosowaniem dysku posiadającego możliwość regulacji w płaszczyźnie poziomej. Do sterowania służy specjalna konsola. Dysk penetruje przestrzeń pomiędzy stopką a felgą, a ustawienie dysku w pozycji optymalnej odbywa się z pomocą przycisku.

Wersja produktu oznaczona jako Universal 2 jest dodatkowo wyposażona w mechanizm automatycznie wyciągający stopkę opony z zagłębienia felgi ponad jej krawędź. Takie rozwiązanie pozwoliło wyeliminować tradycyjny element wyposażenia montażownic jakim jest łyżka montażowa.

Więcej informacji: Best Products Sp. z o.o. tel.: (0-61) 847 06 55

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!