Baza informacji techniczno-diagnostycznych dostępna w Inter Cars

, 18 sierpnia 2016, 14:49

Inter Cars posiada w swojej ofercie bazę informacji techniczno-diagnostycznych WorkshopData Ultimate dostarczaną przez firmę HaynesPro. Baza udostępnia warsztatom dane usprawniające pracę i zwiększające zyskowność dzięki zaoszczędzeniu czasu na poszukiwania najważniejszych informacji technicznych w dziedzinie motoryzacji.

HaynesPro WorkshopData Ultimate

Firma HaynesPro podzieliła program WorkshopData na siedem głównych kategorii:

 • obsługa techniczna
 • silnik
 • przekładnia
 • układ kierowniczy i zawieszenie
 • hamulce
 • zew./wew. elementy nadwozia
 • układy elektroniczne

 

Dla każdej z tych kategorii uwzględniono – wszędzie gdzie to było możliwe – następujące zbiory danych: dane regulacyjne, rysunki techniczne, bezpiecznik i przekaźniki, instrukcje i procedury, normy czasowe napraw, schematy okablowania oraz diagnostyka.

Uzupełnieniem bazy danych technicznych jest moduł Smart Pack, który pozwala warsztatowi oszczędzić czas i pieniądze dzięki szybkiej identyfikacji właściwego rozwiązania znanych problemów za pomocą informacji uzyskanych od producentów i warsztatów. Kolejne dodatki to techniczne biuletyny serwisowe SmartFIX i baza danych technicznych oparta na konkretnych przypadkach – SmartCASE.

VESA – asystent w dziedzinie elektroniki

Inteligentny asystent w dziedzinie elektroniki pojazdu – w skrócie VESA – to unikalne narzędzie diagnostyczne układów elektronicznych. Wykorzystując dane wyszukane z systemu szyny CAN pojazdu, moduł VESA pomaga użytkownikom zdiagnozować system i błędy podzespołów. Wykorzystując inteligentną procedurę diagnostyczna prowadzącą użytkownika krok po kroku, moduł generuje lokalne schematy podzespołów z „listy sieci” i automatycznie pokazuje współzależności pomiędzy czujnikami, elementami wykonawczymi i centralkami na widoku szyny CAN.

Jak to działa:

 • wybierając konkretny kod usterki lub podzespół, użytkownik może natychmiast uruchomić kreator diagnostyki
 • wystarczy jedno kliknięcie myszką
 • każdy kolejny krok diagnostyki wymaga odpowiedzi „tak” lub „nie”
 • użytkownikowi prezentowane jest rozwiązanie lub następuje przejście do następnego kroku procesu

 

WorkshopData Truck

HaynesPro WorkshopData – Truck Edition to wielojęzykowa baza danych ciężarówek wielu producentów, opracowania specjalnie dla niezależnych warsztatów naprawiających i konserwujących ciężarówki głównych marek. Aby wspomóc mechaników warsztatów ciężarówek, Workshop Data Truck dostarcza instrukcje napraw różnego rodzaju komponentów, takich jak osie, silniki, przekładnie i sprzęgła, hamulce czy układy elektroniczne.

Wszystkie schematy wykorzystują symbole standardowe, dostępne są w grafice wektorowej w pełnych kolorach i można je łatwo drukować. Baza danych zawiera szczegółowe informacje o pojazdach wszystkich najważniejszych marek samochodów ciężarowych w Europie (MAN, DAF, Iveco, Isuzu, Mercedes-Benz, Nissan, Mitsubishi, Renault, Scania, Volvo).

 

Zobacz szczegółowe informacje na temat pakietu HaynesPro WorkshopData Ultimate

Dowiedz się więcej

Pierwsze losowanie Loterii Mistrzów Warsztatu rozstrzygnięte
Pierwsze losowanie Loterii Mistrzów Warsztatu rozstrzygnięte

Odbyło się pierwsze losowanie w ramach Loterii Mistrzów Warsztatu. Nagroda w wysokości 10 000 zł trafiła do klienta Inter Cars z Kostrzyna. Loteria Mistrzów Warsztatu to promocja skierowana do wszystkich klientów Inter Cars, którzy w momencie jej uruchomienia zostali zidentyfikowani w systemie sprzedażowym spółki jako warsztat, sklep z warsztatem lub firma transportowa. W jej ramach […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

fructon , 21 sierpnia 2016, 16:40 0 0

Tak i to tylko za 2300 zeta dostaniemy dostęp do tej bazy

Odpowiedz

Anonim, 13 stycznia 2017, 18:51 0 0

Zapraszam do AD Polska . cena tego programu 1200 netto

Odpowiedz