Podnośniki PowerLift 1000 do quadów i motocykli

10 czerwca 2016, 14:09

W ofercie firmy Best Products na polskim rynku wyposażenia warsztatowego pojawiły się nowe podnośniki niemieckiej firmy REMO GmbH.

Powerlift 1000 przeznaczone są do obsługi pojazdów o masie dopuszczalnej do 1000 kg – czyli motocykli i quadów (ATV). Są to bardzo uniwersalne podnośniki o szerokim zastosowaniu.

Konstrukcja podnośnika pozwala obsłużyć nie tylko quady i motocykle ale również kosiarki (traktorki), trójkołowce, meleksy i wiele innych tego typu pojazdów – wszystko przy pomocy tego samego podnośnika. Jednym z przydatnych rozwiązań są boczne rampy które mocuje się do stałej konstrukcji w przypadku pracy z szerszym pojazdem (np. quadem). Pozwala to zaoszczędzić miejsce w warsztacie, a w razie konieczności dopasować podnośnik tak, aby można było obsłużyć odpowiedni pojazd. Platformy o długości aż 225 cm umożliwiają podnoszenie quadów o dużym rozstawie osi. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również zapadnie pod kołami motocykli co ułatwia ich demontaż.


Podnośnik wyposażony jest we wszystkie elementy, które powinien posiadać podnośnik o takim przeznaczeniu – chwytak koła, rampę, zapadnie oraz idealną wysokość pracy – do 120 cm. Rygle zabezpieczające sterowane elektromagnetycznie (brak konieczności podłączania sprężonego powietrza!) pełnią nie tylko funkcję bezpieczeństwa ale również zwalniając obciążenie z układu hydraulicznego zapewniają długą pracę siłowników i przewodów olejowych. Blokady te dają możliwość zatrzymania podnośnika na jednym z 6 poziomów.

PowerLift 1000 jest zasilany z gniazdka 230V. Czas potrzebny do uniesienia na pełną wysokość to zaledwie 30 sekund.


Podnośnik ten występuje w dwóch wariantach: do motocykli (wąski) oraz do pojazdów 2 i 3 śladowych. Kupując wersję szeroką (do ATV) otrzymujemy możliwość obsługi  nie tylko quadów czy samojezdnych kosiarek ale również jednośladów. 

Więcej szczegółów na www.best-prod.com 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!