Podnośnik dwukolumnowy… na baterie

, 25 marca 2015, 16:15

Firma Sosnowski wprowadziła do oferty innowacyjny podnośnik dwukolumnowy niemieckiej firmy Finkbeiner. Podnośnik pracuje dzięki zasilaniu dwóch baterii 12V/50AH, po jednej w każdej kolumnie.

TPL 9000 to dwukolumnowy, elektro-hydrauliczny podnośnik przeznaczony do pojazdów osobowych, dostawczych, a nawet małych ciężarowych. Jego maksymalny udźwig wynosi aż 9 ton, a maksymalna rozpiętość ramion 4460 mm.
Jedną z ważniejszych zalet podnośnika jest brak jakichkolwiek połączeń między kolumnami – brak dolnego trawersu jak również górnej belki łączącej – jak to jest w przypadku większości podnośników dwukolumnowych.

Podnośnik pracuje dzięki zasilaniu dwóch baterii 12V/50AH, po jednej w każdej kolumnie. Ładowanie baterii odbywa się z typowego gniazdka 230 V. Zastosowane baterie i wspomagająca je elektronika pozwala utrzymywać je stale podłączone do prądu bez ryzyka uszkodzenia i co najważniejsze pozwala na swobodną pracę podczas ładowania.

Zastosowanie teleskopowych ramion obrotowych z osią obrotu z boku kolumny pozwala nie tylko na ich swobodne dopasowanie do pojazdu, ale także na takie ich ułożenie, aby nie zajmowały przestrzeni pomiędzy kolumnami. Szerokość przejazdu wynosi 2500 mm, a czas podnoszenia to 60 s. Minimalna wysokość podjęcia pojazdu wynosi 80 mm co pozwala na pracę także z niskimi autami sportowymi.

Bezpieczeństwo i komfort pracy z podnośnikiem zapewniają dwie prędkości podnoszenia i opuszczania oraz system bezpieczeństwa (emergency stop) działający zarówno podczas podnoszenia jak i opuszczania a także hydrauliczna blokada ramion podnośnika. Liczne dostępne akcesoria, trawersy czy tuleje dystansowe pozwalają obsłużyć w zasadzie każdy pojazd, nawet wózek widłowy.

Wysokość podnoszenia wynosi 1900 mm, a długość pojedynczego ramiona 485-1530 mm.
 

Sosnowski jest wyłącznym dystrybutorem i serwisantem podnośnika na terenie Polski.

Dowiedz się więcej

Hofmann Geoliner 670 XD do geometrii w firmie Sosnowski
Hofmann Geoliner 670 XD do geometrii w firmie Sosnowski

Hofmann Geoliner 670 XD to najnowsze urządzenie do badania i regulacji geometrii w technologii 3D, które pojawiło się w ofercie firmy Sosnowski z Gdańska. Zastosowano w nim jeszcze dokładniejsze kamery wysokiej rozdzielczości oraz nowe refleksyjne ekrany pasywne „XD”, które są mniejsze i lżejsze od dotychczas stosowanych. Nowe ekrany zostały umieszczone na uchwytach AC400, które gwarantują […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!