Indukcja, czyli bezpieczne grzanie – Mini-Ductor II w ofercie Tip Topol

11 lutego 2014, 15:50

Podczas wykonywania fachu mechanika wciąż trafia się na skorodowane nakrętki, które nie chcą się odkręcić? Niestety środowisko, w którym znajduje się większość elementów samochodu jest idealne dla rdzy. W takich przypadkach często sięga się po jedyną broń, czyli palnik. Niestety mają one jeden olbrzymi minus.

Mini-Ductor II

Grzejąc zapieczoną śrubę, grzejemy również wszystko, co się znajduje wokół. Jeżeli dodatkowo są tam elementy nieodporne na temperaturę, takie jak guma czy elementy plastikowe – należy zachować bardzo dużą ostrożność lub pogodzić się z ich zniszczeniem.

W ofercie Tip Topol pojawiło się urządzenie, które eliminuje ryzyko szkód, wywoływanych podczas pogrzewania metalowych elementów. Mini-Ductor II to urządzenie amerykańskiej firmy Induction Innovation Inc., wykorzystujące indukcyjną metodę rozgrzewania elementów metalowych. Urządzenie wyposażone jest w specjalne spirale, w środku których wytwarzane jest pole elektromagnetyczne. Umieszczając elementy metalowe wewnątrz spirali, już po kilkudziesięciu sekundach rozgrzewają się one do czerwoności. 

Co najważniejsze, rozgrzewany jest tylko element wewnątrz spirali i nie używa się otwartego ognia. To sprawia, że ta metoda jest dużo bardziej bezpieczna od palnika. Spirale można dowolnie doginać tak, aby łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo w zestawie znajdują się również druty proste, które można dowolnie dogiąć i stworzyć własną spiralę, zwłaszcza na elementach połączonych, takich jak np. drążki kierownicze. W Mini-Ductor IIkomplecie znajduje się również giętka linka, którą można owinąć np. zapieczoną rurę wydechową.  Urządzenie jest szczególnie polecane dla serwisów, zajmujących się naprawą zawieszenia.

Osoby, które są zainteresowane przetestowaniem urządzenia we własnym warsztacie mogą skontaktować się z Dominikiem Szymańskim z firmy Tip Topol – nr telefonu: 0048/608 813 824, adres e-mail: Dominik.szymanski@tiptopol.pl.

Dowiedz się więcej

Nowa linia podnośników w Tip-Topol
Nowa linia podnośników w Tip-Topol

W ofercie Tip-Topol pojawiła się nowa linia podnośników diagnostycznych. Wprowadzone urządzenia przeznaczone są do pomiaru i regulacji geometrii w pojazdach osobowych i dostawczych. Nowe modele podnośników to: SL448 LT SL550 LT SL550 LTPD   Każdy z wymienionych posiada wbudowane podnośniki podprogowe, miejsca pod obrotnice oraz płyty rozluźniające. Można je zamontować w „wybraniach fundamentowych” jak i […]

Podnośnik nożycowy SL230I w ofercie Tip-Topol
Podnośnik nożycowy SL230I w ofercie Tip-Topol

Model Invento SL230I poszerzył gamę podnośników nożycowych oraz podprogowych Tip-Topol. Z racji swych parametrów oraz konstrukcji maszyna sprawdzi się zarówno w warsztatach mechanicznych jak i ogumienia. Udźwig do 3 000 kg zapewnia obsługę wszelkich aut osobowych. Nożyce unoszone są i synchronizowane podwójnym systemem tłoków. Co więcej, wysokość unoszenia do 1,9 m czyni go stosunkowo uniwersalnym […]

Nowe ściągacze wtryskiwaczy i blokada rozrządu w Mark-Moto
Nowe ściągacze wtryskiwaczy i blokada rozrządu w Mark-Moto

Firma Mark-Moto wprowadziła do oferty cztery nowe narzędzia warsztatowe. Ściągacze i blokada przydadzą się w pojazdach marek Citroen, Peugeot, Renault, Nissan, Suzuki, Opel, VW, Audi, Seat oraz Skoda. Nowe narzędzia to: war314 – Ściągacz wtryskiwaczy Citroen, Peugeot 1.6 HDI war315 – Ściągacz wtryskiwaczy Renault, Opel, Nissan, Suzuki 1.9 DCI / CDTI war316 – Ściągacz wtryskiwaczy […]

Najnowsza montażownica Mondolfo Ferro w ofercie Tip-Topol
Najnowsza montażownica Mondolfo Ferro w ofercie Tip-Topol

W gamie produktów oferowanych przez Tip-Topol znalazła się najnowsza propozycja marki Mondolfo Ferro – montażownica AS944L-L 2V + ramię Super RM. Montażownica stanowi połączenie znanego już modelu AS944 2V z systemem automatycznego demontażu stopki, w skrócie L-L. Co ważne, urządzenie w wersji standardowej wyposażone jest w pomocnicze ramię Super RM. Model ten stanowi odpowiedź firmy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 13 lutego 2014, 20:51 0 0

Posiadam ten induktor i polecam ,radzi sobie nawet ze śrubą na klucz 32'.

Odpowiedz