Uniwersalne szczypce-klucz Knipex XL

5 grudnia 2013, 16:30

Firma Knipex wprowadziła do oferty nowy model szczypiec-klucza, o długości 400 mm i zakresie do 85 mm. XL model 86 03 400 jest przeznaczony do naprawy sprzętu rolniczego oraz ciężarówek.

Dzięki połączeniu kilku funkcji szczypce-klucz skutecznie zastępują wieloczęściowy zestaw narzędzi kluczy metrycznych i calowych. Połączono tu najbardziej przydatne cechy tradycyjnych szczypiec do rur z zestawem kluczy płasko-oczkowych. Specjalna konstrukcja szczęk sprawia, że narzędzie przykręca, zaciska, zagina i przytrzymuje elementy bez ryzyka ich uszkodzenia.

Opatentowany mechanizm regulacji szczęk pozwala na szybkie i proste przestawianie zakresu za pośrednictwem jednego przycisku, nawet bezpośrednio na chwytanym przedmiocie. 14 pozycji ustawienia złącza umożliwia bezstopniowe zaciskanie przedmiotów o różnych rozmiarach. Dzięki blokadzie sworznia niemożliwe jest przypadkowe przestawienie się zaciśniętych szczęk.

Gładkie szczęki, które pozostają cały czas równoległe, zaciskają się pewnie i z dużą siłą. Są one wyjątkowo delikatne, ponieważ w narzędziu nie występują luzy, które mogłyby zniszczyć powierzchnię zaciskanego elementu choćby części armatury (są wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia). W tradycyjnych szczypcach musimy je zabezpieczać dodatkowym elementem.

Kilkukrotne przełożenie dźwigni oznacza, że jeden kilogram siły przyłożony na rękojeści szczypco-klucza, skutkuje 10 kg nacisku na szczękę. Dlatego też chwytanie dużych śrub czy narzędzi nie sprawia użytkownikowi żadnych problemów. Uchwyt jest pewny, a praca wygodna i ergonomiczna.

W zależności od wielkości szczypco-klucza (występuje w 5 rozmiarach) można nimi chwytać, zaciskać, przytrzymywać, zaginać i przykręcać elementy, zarówno w warsztacie, w domu, czy ogrodzie. Ta uniwersalność narzędzia oraz jego solidna konstrukcja (stal elektryczna chromowo-wanadowa, kuta, hartowana olejowo) gwarantuje, że będziemy po niego sięgać do skrzynki przez kilka dobrych lat. 

Więcej informacji na temat narzędzia można znaleźć na stronie www.agentools.pl.
 

Dowiedz się więcej

Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących
Szczypce Knipex do opasek i obejm zaciskowych sprężynujących

Nowe szczypce marki Knipex przeznaczone są głównie do prac w przemyśle motoryzacyjnym. Sprzęt wyróżnia się funkcjonalnością i bezpieczeństwem użytkowania. Szczypce Knipex 85 51 250 A przeznaczone są do montażu i demontażu różnego rodzaju opasek i obejm zaciskowych, używanych przy końcówkach i złączach węży przemysłowych. Stosowane mogą być zarówno do najbardziej popularnych opasek i obejm Mubea, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!