Odkryj profesjonalne rozwiązania dla motoryzacji od MILWAUKEE®

17 maja 2023, 23:59

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym szczególnie liczy się sprawna, efektywna praca i bezpieczeństwo. Dlatego warto w nim postawić na sprawdzone, nowoczesne rozwiązania MILWAUKEE®. Wydajność i ergonomia elektronarzędzi oraz akcesoriów MILWAUKEE® to cechy charakterystyczne tej marki, której rozwiązania idealnie nadają się do eksploatacji, nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach.

W ofercie MILWAUKEE® fachowcy z branży automotive znajdą szereg innowacyjnych, bezprzewodowych elektronarzędzi. To między innymi akumulatorowe klucze udarowe, do których idealnie pasują wytrzymałe nasadki.   Polerki mimośrodowe łatwo można uzupełnić o profesjonalne akcesoria, takie jak pasty, gąbki i ściereczki polerskie. Bezprzewodowe elektronarzędzia MILWAUKEE® mogą pracować wymiennie na tym samym akumulatorze. Dzięki temu można pozbyć się z warsztatu plączących się przewodów i kabli, a także oszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Na komfort pracy i wygodę mechaników, wulkanizatorów czy profesjonalistów w zakresie detailingu mają także modułowe systemy przechowywania oraz transportu MILWAUKEE® PACKOUT™.

Klucze bezprzewodowe dla każdego warsztatu

Jednym z podstawowych narzędzi, które idealnie sprawdzi się w pracy w warsztacie są klucze udarowe. Jakie klucze znajdziemy w ofercie MILWAUKEE® i co je charakteryzuje? Odpowiadamy!

 • Wydajny, wszechstronny, bezprzewodowy klucz M18 FMTIW2F12 sprawdzi się idealnie podczas stosowania w ograniczonej przestrzeni, na przykład przy naprawach zawieszenia. Charakteryzuje go kompaktowy rozmiar – łączna długość narzędzia to tylko 15 cm, waga z akumulatorem nieznacznie przekraczająca 2 kg. Do tego 881 Nm momentu zrywającego i 745 Nm momentu dokręcania czyni ten klucz uniwersalnym rozwiązaniem dla większości mechaników. W ostatnim z czterech trybów DRIVE CONTROL zastosowano system automatycznego wyłączania, dzięki czemu po przekroczeniu momentu obrotowego powyżej 47 Nm urządzenie automatycznie się zatrzymuje.
 • Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest większa moc, na przykład w warsztatach zajmujących się wymianą opon, naprawami samochodów ciężarowych czy maszyn rolniczych, idealnie sprawdzi się klucz M18 ONEFHIWF12-502X. Ma on wysoki moment zrywający 1898 Nm. Mimo wysokiej mocy, klucz ten ma jedynie niewiele ponad 21 cm długości, co umożliwia pracę w ciasnych miejscach. Bezpieczeństwo podczas usuwania śrub zapewnia tryb 4 w systemie DRIVE CONTROL, z maksymalnym momentem zrywającym 1898 Nm przy maksymalnych obrotach, które następnie zmniejszają się do 750 obr./min.

Profesjonaliści z branży motoryzacyjnej docenią z pewnością zestaw nasadek magnetycznych SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY, zawierający 4 sztuki kluczy (7 mm, 8 mm, 10 mm oraz 13 mm). Ich wytrzymała stalowa konstrukcja zapewnia wyjątkową trwałość i wytrzymałość, natomiast magnetyczna końcówka pozwala na pewne, bezpieczne używanie końcówek. W ofercie MILWAUKEE® mechanicy znajdą także szereg innych rozwiązań, w tym szeroką ofertę zestawów bitów udarowych.

 • Zestaw 4 adapterów do nasadek udarowych z niezwykle wytrzymałej, technicznej stali SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY (chromowo-molibdenowej). Konstrukcja uchwytu z pinem pozwala na pewne utrzymywanie nasadki udarowej, natomiast podwójne otwory i żłobienia sprawdzą się pod kątem akcesoriów ochronnych.
 • Zestaw bitów i wierteł udarowych SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY™ w wersji 40-, 48- lub 56-elementowej świetnie nadaje się w intensywnej współpracy z urządzeniami udarowymi i spełni najwyższe oczekiwania w zakresie wiercenia, mocowania i wszelkich ciężkich zastosowań. Zastosowana geometria SHOCK ZONE pozwala zmniejszyć naprężenia na końcówce, co zwiększa odporność na złamanie i uszkodzenie krawędzi bitu. Za sprawą zastosowanej technologii i autorskich stopów MILWAUKEE®, uzyskano najlepsze dopasowanie główek bitów do śruby, co umożliwia długotrwałą pracę bez przeskoków i zdzierania.
 • Działanie elektronarzędzi uzupełni także doskonale 13-elementowy zestaw nasadek udarowych krótkich SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY™ ½”. W skład zestawu wchodzi 10 nasadek w rozmiarze 10, 12, 13, 14, 15, 17, 19, 21, 22, 24, przegub uniwersalny (obrotowość 15°), adapter ¼” Hex – ½” kwadrat oraz przedłużka 150 mm. Do pracy warto wyposażyć się również w 10-elementowy zestaw nasadek udarowych długich SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY™ ½ o ulepszonej transmisji momentu obrotowego, zawierający nasadki udarowe długie 10, 11, 12, 13, 14, 17, 19, 21, 22 oraz 24 mm. Jeśli zależy nam na przenośnym, odpornym organizerze, polecamy zestaw nasadek udarowych ½ (16 szt.) PACKOUT SHOCKWAVE IMPACT DUTY. Wyróżnia go wygodny pojemnik do przechowywania, kompatybilny z elementami systemu modułowego PACKOUT™ od MILWAUKEE®. Nowa, druga generacja nasadek udarowych ma laserowo grawerowane logo oraz czerwoną opaskę i odporne oznaczenia rozmiarów, które długo pozostają czytelne, co jest szczególnie ważne dla użytkowników.
 • W każdym warsztacie nieocenioną pomocą będą tarcze do szlifowania metalu PRO+ (model SG 27 / 125 x 6 x 22 mm) od MILWAUKEE®. Te niezwykle wytrzymałe tarcze premium o długiej żywotności pozwalają na łatwe szlifowanie stali miękkiej i bezstopowej stali narzędziowej.

Polerki dostosowane do potrzeb branży

MILWAUKEE® posiada w swojej ofercie polerki dedykowane dla branży motoryzacyjnej, które dzięki swojej imponującej mocy sprawdzą się nawet w warunkach długotrwałej, intensywnej pracy.

 • Polerka mimośrodowa M18 FUEL™ FROP21 o skoku 21 mm przyda się w warsztacie do szybkiego i wydajnego polerowania z wykończeniem. Dzięki 8-pozycyjnemu przełącznikowi trybu prędkości pozwala na precyzyjną pracę i maksymalną kontrolę narzędzia. Wygodną obsługę wspomaga także duży przedni uchwyt z dodatkową, ergonomiczną nakładką.
 • Płynną regulację i wysoki komfort użytkowania daje również polerka mimośrodowa M18 FUEL™ FROP15 o skoku 15 mm, oferująca taką samą wydajność, jak jej przewodowe odpowiedniki. W przypadku obu polerek, ich trwałość i wydajność są uzyskane dzięki zastosowaniu mocnego silnika bezszczotkowego POWERSTATE™, akumulatora REDLITHIUM™ i sterującej nimi elektroniki REDLINK PLUS™.

Akcesoria polerskie klasy premium

Wyposażenie warsztatu samochodowego uzupełniają idealnie akcesoria polerskie premium od firmy MILWAUKEE®. To między innymi wysokiej klasy pasty polerskie w trzech różnych kolorach. Odpowiadają one stopniowi ścieralności, co pozwala na uniknięcie pomyłek i przypadkowego zanieczyszczenia gąbek lub szmatek.

 • Czerwoną pastę polerską Compound Red Coarse (1l) o ziarnistości P1500 warto stosować z dostosowaną do niej, czerwoną gąbką Sponge Red Coarse wielkości 140/20 mm, 160/20 mm lub 140/25 mm (2 sztuki w zestawie) oraz ściereczką Compound Cloth Red, 40/40 mm (2 szt.). Taki zestaw polecamy do mocniejszych zarysowań, choć z łatwością poradzi sobie także z lekkimi.
 • Do żółtej pasty polerskiej Compound Yellow Fine (1l) o ziarnistości P2000, polecamy żółtą gąbkę Sponge Yellow Fine w rozmiarach 140/20 mm, 160/20 mm lub 140/25 mm (2 szt.) i żółtą ściereczkę Compound Cloth Yellow, 40/40mm (2 szt.). Użyjemy ich do bardziej precyzyjnych celów, wymagających wyższej ziarnistości, m.in. do usuwania hologramów.
 • Niebieska pasta polerska Compound Blue Ultra Fine (1l) posiada najwyższą ziarnistość P3000. Pasuje do niej niebieska gąbka Sponge Blue Ultra Fine 140/20 mm, 160/20 mm lub 140/25 mm (2 szt.) i niebieska ściereczka Compound Cloth Blue 40/40 mm. Zestaw ten polecany jest, by uzyskać wysoki połysk wykończenia.

Bezpieczne przechowywanie elektronarzędzi i akcesoriów

Niezależnie od potrzeb i wielkości serwisu samochodowego lub warsztatu, warto wyposażyć go w ergonomiczne systemy do przechowywania i transportowania narzędzi, akcesoriów i innych przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką. Pozwalają na to wózki narzędziowe oraz modułowy system przechowywania PACKOUT™ od MILWAUKEE®

Wózek narzędziowy 78 cm na kółkach z 7 szufladami o całkowitym udźwigu aż 800 kg docenią wszyscy mechanicy, którzy cenią porządek i dobrą organizację pracy. Z kolei dostęp do wszelkich narzędzi, akcesoriów i innych przedmiotów potrzebnych w codziennej pracy ułatwią dodatkowo zestawy PACKOUT™, czyli system składający się wózków transportowych, skrzyń, tac, organizerów i wielu innych przydatnych akcesoriów do przechowywania. Każdy składnik systemu jest kompatybilny z pozostałymi, dzięki czemu łatwo zamienimy ich kolejność, dodamy lub wymienimy potrzebne elementy.

W warsztacie mechanicznym sprawdzą się szczególnie tace narzędziowe, pozwalające pomieścić i przenieść wszystkie potrzebne akcesoria i drobny sprzęt. Do zestawu w intuicyjny sposób dodamy ponadto odkurzacz, przenośny akumulator czy lampę, którą możemy wygodnie oświetlić nasze stanowisko pracy. Dzięki szynom montażowym, które można dodać do zestawu PACKOUT™, zainstalujemy go w dowolnym miejscu, na przykład na hali produkcyjnej, w garażu, w samochodzie lub na podjeździe.

Artykuł sponsorowany MILWAUKEE®

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Qser, 23 maja 2023, 19:46 0 0

Mam używam i lekko nie maja ?

Odpowiedz