Comfort XXL – nowy zestaw wkrętaków firmy Wera

7 października 2013, 12:23

Na rynku pojawił się nowy zestaw wkrętaków firmy Wera. Comfort XXL jest przeznaczony do wielu różnych zastosowań warsztatowych.

Wera Comfort XXL

Dzięki uniwersalnemu wyposażeniu w tym pakiecie znajdują się niezbędne narzędzia zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Zestaw składa się w sumie z 12 sztuk wkrętaków (końcówki krzyżowe Phillips i Pozidriv, wkrętaki płaskie): 6 warsztatowych Comfort, 3 izolowanych Comfort VDE wraz z próbnikiem napięcia oraz 2 wkrętaków precyzyjnych Micro. Do zestawu dołączony jest też wieszak do wkrętaków do zamocowania na ściance narzędziowej.

Wkrętaki warsztatowe i izolowane – dedykowane do różnych prac montażowych, serwisowych, a także zastosowań domowych – posiadają dwukomponentową rękojeść Wera Kraftform Comfort z oznaczeniem rozmiaru i profilu. Gładkie, twarde części rękojeści pozwalają na szybkie i wygodne obracanie narzędzia, a miękkie strefy zapewniają optymalny kontakt z dłonią, umożliwiając przeniesienie dużego momentu obrotowego. Ergonomię narzędzi zapewnia dodatkowo kształt rękojeści Kraftform, która jest dopasowana do kształtu dłoni, chroniąc ją przed powstawaniem pęcherzy i odcisków. Zastosowany tu na rękojeści sześciokątny kołnierz zabezpiecza przed staczaniem się wkrętaka np. ze stołu. „Śrubokręty” posiadają oznaczenie na rękojeści w postaci typu gniazda wkrętu, jak i rozmiaru końcówki, co ułatwia szybkie odszukanie wkrętaka w torbie narzędziowej lub w miejscu pracy. Dodatkowo wkrętaki izolowane gwarantują bezpieczeństwo pracy pod napięciem 1000 V (zgodnie z PN-EN 60900).

Wkrętaki precyzyjne Micro – to partner dla elektroników, optyków, mechaników precyzyjnych, jubilerów, serwisantów sprzętu komputerowego i modelarzy. Obrotowy kołpak oraz strefa pokręcania znajdująca się bezpośrednio poniżej kołpaka umożliwiają szybkie obracanie wkrętaka palcami, co eliminuje czasochłonne pokręcanie. Ponadto strefa precyzji znajdująca się bezpośrednio nad trzpieniem zapewnia lepsze wyczucie i kontrolę kąta obrotu wkrętaka.

Wszystkie trzpienie są wykonane z wysokiej klasy stali stopowej i zabezpieczone przed korozją poprzez chromowanie i czernienie, co zapewnia dłuższą żywotność narzędzia. Szczegółowe zestawienie informacji technicznych o zestawie Wera Comfort XXL wraz cennikiem znajduje się na  www.profitechnik.pl

Dowiedz się więcej

Wera Tool-Check Plus – zestaw grotów i nasadek
Wera Tool-Check Plus – zestaw grotów i nasadek

Firma Wera proponuje nowy sposób podejścia przy projektowaniu narzędzi ręcznych. Przykładem jest nowy zestaw Wera Tool-Check Plus. Zastępuje on około 38 pojedynczych narzędzi. Zestaw składa się z 28 grotów  (tzw. bitów) wkrętakowych i uchwytu magnetycznego do ich mocowania a także 7 nasadek, adaptera, mini-grzechotki oraz małej rękojeści. Zarówno bity, jak i nasadki wyjmuje się z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!