Gelu Manta nowym Prezesem ELIT Polska

19 listopada 2021, 15:51

Gelu Manta został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu ELIT Polska. Zastąpił Svena Lundquista, który piastował tę funkcję przez ostatnie trzy lata. Zmiany wprowadzone w zespole zarządzającym mają pozwolić na dalszy rozwój firmy i zapewnić sprawną koordynację pomiędzy ELIT Polska a Grupą LKQ.

Gelu Manta ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą produktów motoryzacyjnych i rozwijaniu biznesu na europejskich rynkach, ze szczególnym uwzględnieniem Bułgarii, Chorwacji, Czech, Grecji, Rumunii i Węgier. Zawodowo związany przez wiele lat z takimi firmami jak Philips i Hella, realizował się na kluczowych stanowiskach managerskich. Odpowiadał również za relacje z międzynarodowymi grupami zakupowymi.

Głównym celem na najbliższe lata jest wykorzystanie potencjału dynamicznie rozwijającego się regionu. ELIT Polska jest do tego przygotowana, dysponując dobrze zorganizowanym zapleczem, na które składa się oferta motoryzacyjnych części zamiennych i wyposażenia warsztatowego, w tym znane marki takie jak: Starline, MPM oil, ERA, Optimal i Nipparts. W ramach projektu LKQ ACADEMY, ELIT Polska posiada bazę szkoleniową oraz logistykę z dostępem do magazynów w Niemczech i Pradze (Logistics without borders).

– Funkcja Prezesa Zarządu ELIT Polska to duża odpowiedzialność i wyróżnienie. Zdaję sobie sprawę, że polski rynek motoryzacyjny jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. Nasi klienci i partnerzy oczekują innowacyjnego podejścia do biznesu oraz efektywnego wsparcia. Wierzę, że wspólną pracą umocnimy naszą pozycję w branży. Czeka nas pasjonujący etap, pełen nowych wyzwań i projektów – mówi Gelu Manta, CEO & President of the Board ELIT Polska.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 listopada 2021, 14:10 15 0

Elit część 5 start. Zieeeew

Odpowiedz

Anonim, 20 listopada 2021, 15:47 9 0

Gratulacje. Za pół roku uśmiech zniknie. Zacznie się szukanie pracy.

Odpowiedz

Anonim, 21 listopada 2021, 22:09 10 -1

Podrzucili biedakowi gorącego kartofla, a ten patrząc gdzie wcześniej pracował pomyślał, że złapał Pana Boga za nogi i jest już w Europie, a tu Zonk. Elit w Polce nie istnieje i istnieć nie będzie bo tam zatrudniają odpad z całego rynku. A po drugi jak firma, która kilkanaście lat temu zwinęła się z rynku w czasie najlepszej prosperity, może teraz coś zdziałać. A po trzecie to PH z oddziału z Wa-wy gdy wymienili ekipę nie widziałem od roku w ogóle nie wiadomo czy ten oddział jeszcze działa.

Odpowiedz

qqq ph, 22 listopada 2021, 8:12 4 0

Kiedyś jeździła jakaś panna od nich i opowiadała klientom że elit i inter team będą się łączyć :D

Odpowiedz

Anonim, 22 listopada 2021, 8:14 3 -2

Elit kupuje profila

Odpowiedz

Anonim, 22 listopada 2021, 8:24 1 0

Panna akumulatory rozwozi

Odpowiedz

PH WWA., 22 listopada 2021, 9:24 3 0

To musi być silna kobita :D

Odpowiedz

look, 22 listopada 2021, 10:20 2 0

Panna nie do końca zrozumiała, ale jest ziarno prawdy w tym, co mówiła : LKQ jest właścicielem 26% akcji grupy Mekonomen, do której należy InterTeam

Odpowiedz

Anonim, 22 listopada 2021, 8:49 7 0

... realizował się na kluczowych stanowiskach menadżerskich - .. bo mój mąż z zawodu jest dyrektorem. Rok analizowania sytuacji, rok wdrażania rozwiązań, rok oczekiwań na efekty to 3 lata to mamy o tak potąd. A potem następne odpowiedzialne stanowisko gdzieś w Rumunii.

Odpowiedz

irek, 22 listopada 2021, 12:00 3 0

ale uśmiech jak z kuriera , c'nie ?

Odpowiedz

Norbert, 22 listopada 2021, 16:33 5 0

prezesów boardów presidentów lkq elit ad itp itd coraz więcej a podstawowego towaru na półkach nie ma.

Odpowiedz

Obiektywny, 24 listopada 2021, 21:48 0 0

Ten pan MANTA to ma coś wspólnego z firmą "MANTA" S.A, - sprzęt rtv. i agd z Łodzi ?

Odpowiedz

Anonim, 6 grudnia 2021, 11:29 1 0

No i jak ten gentleman (a pod jego kierownictwem ELIT) będzie próbował wojować z konkurencją...? Przez ostatnie lata zwinęli część sieci dystrybucyjnej, a bez oddziałów blisko klienta to wiele nie podziałają. Problemem ELITu jest patrzenie jego właścicieli (najpierw Francuzów, teraz Czechów) przez pryzmat swoich rynków zdominowanych przez znacznie bardziej ujednolicony park samochodowy, a u nas zbieranina marek+modeli z całej EU i świata. No i wtedy z oferta na <100.000 SKU i małą ilością oddziałów warsztat nie ma tego co potrzebuje i wtedy kiedy potrzebuje... :( No to idzie do IC, AP, IT i innych... Słabo to widzę, niezależnie od osoby prezia, zwłaszcza że doświadczoną kadrę już utracili.

Odpowiedz

trzymajmy_się_razem, 7 grudnia 2021, 6:16 3 -1

Życzę im jak najgorszej, ale uważam że Niestety nie wolno ich lekceważyć. LKQ to jest światowy gigant w branży, mają ogromne zaplecze finanasowe i towarowe i zapewne będą inwestować grube środki, nie zdziwię się zagrywkami typu schodzenie z marżą do granic opłacalności, granie na wykończenie i wjazd do każdej stodoły + objęcie rynku detalicznego. Trzeba ich powstrzymać i niech cisną na ogonach :)
Polski rynek jest jaki jest ale co by nie gadać, jest ewenementem na skalę europejską, gdyż jest zdominowany przez nasze rodzime hurtownie - i bardzo dobrze. LKQ jest ogromnym potentatem w skali świat i tylko cieszmy się, że nie mogą się wbić na naszym rynku - gdyż ucierpi na tył cała branża poza LKQ. Naprawdę zamawiam u nich tylko jeśli muszę i różnica cenowa jest ewidentna, przy groszowych róznicach zawsze wolę dać zarobić h, ic, ap czy najlepiej jakiemuś innemu mniejszemu, polskiemu dystrybutorowi.

Zwracajcie proszę na to uwagę i nie patrzcie krótkowzrocznie. Nie bądźmy świadkami tego, co się stanie z cenami jeśli obcy kapitał zdobędzie na rynku monopolizującą pozycję i przygasi konkurencje, pomijając że cały dochód jest wyprowadzany gdzie indziej i zostanie nam tyrać za grosze na międzynarodowe korpo.

Odpowiedz

Grzegorz, 22 grudnia 2021, 15:59 0 0

LKQ najwyraźniej nigdy nie myślała i w dalszym ciągu nie myśli poważnie o Polsce. "Lenne poddaństwo" do czeskiej centrali i nowy prezes bez doświadczenia w Polsce (widać pewne kontinuum koncepcji misjonarza wśród dzikiego ludu), to najlepszy dowód tego, że Polska jest dla LKQ mało poważną i chyba również mało rokującą, choć niewątpliwie bezpieczną, inwestycją. Amerykański business ma długą tradycję myślenia o Polakach jako o "retarded and goodwilled yet naive rednecks". Jeśli więc usłyszycie "Do szopy hej pasterze" to wiedzcie Klienci, że mimo niewątpliwego podobieństwa architektonicznego, nie jest to slogan zapraszający do oddziałów firmy ? Polskie Firmy mogą "spać" spokojnie.

Odpowiedz

Klient, 23 grudnia 2021, 15:45 1 0

W branży jestem od 30 lat,od ponad 20 współpracuję z tą firmą wcześniej inne nazwy,właściciele.Od 3 lat firma stała się bardzo pazerna,zero konkretnych promocji zachęcających do zakupów.Jeszcze kilka lat temu firma starała się o integrację z klientami,poprzez wspólne spotkania,bardzo dużo promocji wyjazdowych,nagród rzeczowych w wielu organizowanych konkursach i były to bardzo wartościowe rzeczy,nagrody,wyjazdy.W odróżnieniu od konkurencji w Elit obecnie to tylko śmiechu warte pseudo promocje.

Odpowiedz

Anonim, 1 lutego 2022, 11:12 0 0

Jeśli w firmie nadal będą zatrudniani specjaliści od sprzedaży a raczej nie sprzedaży majtek i rajstop do tego ich koledzy ściągnięci z konkurencji i kierujący filia taką jak w Warszawie a od niedawna i Legionowie nic dobrego tej firmy niestety nie czeka. W Warszawie już teraz połowa pracowników to Ukraińcy , wszyscy którzy tam pracowali kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat zostali zmuszeni do zwolnienia się.

Odpowiedz

Nikoś, 13 września 2022, 20:06 0 0

I po prezesie, wylot.

Odpowiedz