Nowy dyrektor dywizji ZF Aftermarket

15 grudnia 2020, 14:03

42-letni Philippe Colpron obejmuje funkcję Executive Vice President jako nowy szef dywizji ZF Aftermarket, a równolegle będzie nadal kierował Fleet Solutions – działem Commercial Vehicle Control Systems ZF (dawniej WABCO).

Przyszłość motoryzacji jest oparta na inteligentnych rozwiązaniach w zakresie układów napędowych, cyfryzacji, pojazdów połączonych w sieci  oraz autonomicznej jazdy, a także bierze pod uwagę mocno zmieniające się oczekiwania klientów. ZF Aftermarket chce wykorzystać te zmiany jako szansę – i działając w otoczeniu klientów – nadal rozszerzać atrakcyjną kombinację szerokiego portfolio produktów i usług, globalnej sieci serwisowej oraz ukierunkowanych rozwiązań cyfrowych. W ten sposób kształtujemy rynek aftermarketowy w erze mobilności nowej generacji i zrównoważonego rozwoju – mówi Philippe Colpron.

Philippe Colpron zajmował różne stanowiska kierownicze w firmie Valeo, następnie w 2007 roku rozpoczął karierę w dawnym WABCO jako dyrektor ds. Zaopatrzenia Strategicznego. Od 2010 roku obejmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla na rynku aftermarketowym. W tej roli udało mu się nie tylko wdrożyć sprawnie działającą globalną organizację o dużym zbliżeniu do rynku, ale także  opracować nowe rozwiązania cyfrowe dla połączonych ekosystemów, które poprowadzą mobilność nowej generacji do zerowej liczby wypadków, znaczących oszczędności paliwa i wydajności operacyjnej.

W 2018 roku Philippe Colpron został powołany na stanowisko kierownicze w dziale Global Fleet Solutions Hub, przejmując stery w dwóch najbardziej dynamicznych działach WABCO – Digital Customer Services i Aftermarket.

Helmut Ernst, poprzednik Philippe’a Colprona, z dniem 1 stycznia 2021 roku przejmie tymczasową rolę w “Aftermarket Affairs”, a następnie będzie reprezentował ZF w wybranych stowarzyszeniach branżowych, kierując projektami strategicznymi i wspierając proces wdrażania nowego szefa ZF Aftermarket w 2021 roku.

Helmut Ernst zdefiniował oraz wdrożył nowe struktury ZF Aftermarket po transakcji przejęcia firmy TRW. Ta udana integracja oraz następujący po niej rozwój naszej działalności na rynku części zamiennych stanowią istotny fundament przyszłego rozwoju organizacji. Dziękujemy mu za wprowadzanie zmian, kiedy tylko było to konieczne. Teraz odegra on kluczową rolę w płynnej zmianie kierownictwa – podkreśla dr Holger Klein, członek Zarządu ZF, odpowiedzialny za region Azji, Pacyfiku i Indii, technologię układów zawieszenia oraz rynek części zamiennych.

Na motoryzacyjnym rynku wtórnym zachodzą radykalne zmiany, na które wpływ mają nowe oczekiwania klientów, przyspieszenie innowacji technologicznych oraz przesunięcia siły konkurencyjnej. Dzięki Philippowi Colpronowi zyskaliśmy doświadczonego i cieszącego się międzynarodową renomą menedżera, który sprawnie odnalazł się w najnowszych trendach i realizuje wizję ZF dotyczącą bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, jak również kontynuuje pionierską rolę technologiczną ZF na czele procesu cyfryzacji w branży. Kierując się konsekwentną orientacją na klienta praktykowaną w ZF, szybko zdoła przyczynić się do rozwoju naszej działalności na rynku aftermarketowym w myśl mobilności nowej generacji – kontynuuje dr Holger Klein.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!