Pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem – trwają prace

13 marca 2020, 10:33

Rząd przygotowuje specustawę, która ma pomóc przedsiębiorcom zwalczyć negatywne skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na jakie wsparcie będą mogły liczyć firmy?

Pakiet osłonowy to zestaw propozycji zmian w prawie, które mają wesprzeć przedsiębiorców. Według pierwszych zapowiedzi będą one dotyczyć:

  • ulg w płatnościach podatków i składek ZUS
  • poprawy płynności finansowej firm
  • ochrony i wsparcia rynku pracy
  • zasiłków opiekuńczych i chorobowych

Szczegółowe omówienie zmian po kliknięciu tutaj

Interesujące dla firm działających w branży motoryzacyjnej wydają się szczególnie propozycje dotyczące dopłat do kredytów, wcześniejsze zwroty VAT, a także skrócenie okresu kryzysu, który uprawnia do objęcia wsparciem.

Wdrożenie rozwiązań wymaga prac nad zmianami ustaw dotyczących: VAT, udzielania pomocy publicznej, wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego i szczególnych rozwiązań związanych z ochroną miejsc pracy.

Póki co nie wiadomo, kiedy przedstawiona zostanie oficjalna wersja specustawy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Marek, 15 marca 2020, 13:21 2 0

BEZPIECZNIE jest jeździć WŁASNYM SAMOCHODEM, niż komunikacją publiczną, wówczas świadomie unikamy kontaktu z postronnymi osobami. Jeżdżąc tylko Własnym samochodem zmniejszamy ryzyko przypadkowego kontaktu z nosicielem wirusa.

Odpowiedz