Clement de Valon nowym Wiceprezesem TMD Friction

7 stycznia 2020, 16:00

Clement de Valon został mianowany na stanowisko Wiceprezesa Wykonawczego Niezależnego Rynku Części Zamiennych w TMD Friction. Od 1 października 2019 r. przejął odpowiedzialność za globalną działalność związaną z rynkiem części zamiennych.

Od 1 października 2019 r. Clement de Valon przejął odpowiedzialność za niezależny rynek części zamiennych w TMD Friction, firmie będącej jednym z wiodących światowych producentów materiałów ciernych. Zastąpił na tym stanowisku Davida Bainesa, który 1 sierpnia został wyznaczony na stanowiska CEO i Prezesa TMD Friction Group. Na nowym stanowisku Clement de Valon będzie podlegać bezpośrednio Davidowi Bainesowi.

Bardzo się cieszę z tego wyzwania. Branża motoryzacyjna doświadcza obecnie fundamentalnych zmian w kategoriach mobilności, technologii i ochrony środowiska, a celem naszego zespołu jest dalsze wzmacnianie pozycji TMD Friction jako silnego i zrównoważonego partnera dla wszystkich naszych klientów na rynku części zamiennych – mówi de Valon.

Clement de Valon posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie rynku części zamiennych. W ostatnich latach pracował na różnych stanowiskach menadżerskich w firmach Valeo i Garrett, dostarczających sprzęt dla branży motoryzacyjnej. Na przestrzeni ponad 24 lat zdobył rozległą wiedzę w zakresie sprzedaży, marketingu i zarządzania. Na ostatnim stanowisku zajmowanym w Valeo odpowiadał za globalną działalność związaną z niezależnym rynkiem wtórnym wycieraczek. W 2012 roku de Valon przeniósł się do Garrett, gdzie do 2019 r. zarządzał globalną działalnością związaną z rynkiem wtórnym turbosprężarek.

Clement de Valon zna uwarunkowania międzynarodowej sprzedaży oraz zasady współpracy międzykulturowej.W trakcie swojej kariery zawodowej współpracował z klientami z ponad 100 krajów na całym świecie – jednocześnie kierując zespołami sprzedaży i marketingu na pięciu różnych kontynentach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!