Przejęcie Ring Automotive przez OSRAM potwierdzone

31 maja 2019, 14:07

Spółka OSRAM w maju 2019 r. sfinalizowała przejęcie firmy Ring Automotive, producenta oświetlenia, akcesoriów i elektroniki samochodowej dostarczającego produkty na motoryzacyjny rynek wtórny. O zawarciu wstępnego porozumienia przez obie firmy, pisaliśmy w lutym.

Więcej o przejęciu Ring Automotive przez OSRAM

W 2018 r. brytyjska firma zatrudniająca 160 pracowników osiągnęła przychód w wysokości 46,1 mln funtów. Przejęcie Ring Automotive odbyło się za zgodą brytyjskiego urzędu antymonopolowego BCMA i pozwoli spółce OSRAM znacznie poszerzyć ofertę i zwiększyć sprzedaż produktów dla sektora motoryzacyjnego, zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę i akcesoria samochodowe.

– Oprócz poszerzenia portfela części zamiennych, przejęcie Ring Automotive umożliwi nam wykorzystanie dodatkowego potencjału sprzedaży i poszerzenie naszych kompetencji. Pragniemy skorzystać z dodatkowego dostępu do klientów i rynku, a także z synergii ofert produktowych i kanałów dystrybucji – mówi Hans-Joachim Schwabe, dyrektor generalny OSRAM Automotive.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Sklepikarz, 2 czerwca 2019, 12:02 1 0

świetna informacja dla sklepikarzy ! Teraz każdy dystrybutor osrama zacznie handlować szmatkami, wycieraczkami i chwytakami pod telefon, większa konkurencja w akcesoriach, lepsza sytuacja klientów. Szkoda tylko że taka marka jak osram kojarzyć się teraz będzie ze ściereczkami z mikrofibry ;)

Odpowiedz

Philips_lover, 2 czerwca 2019, 12:58 1 0

Skopiowali zajawkę philipsa.Oni też weszli w różne akcesoria, więc co Niemcy zrobili? Kupili sobie firmę akcesoryjną. Skończy się tak jak z DRLami i lampami warsztatowymi, Philips pierwszy wypuścił, Osram po dwóch latach skopiował i i tak wtopił :) powodzenia im życzę w segmencie walki o każdego grosza przy niemieckich DEREKTORACH hehehe

Odpowiedz

LampaItaly, 4 czerwca 2019, 23:02 1 -1

Ring jest drogi. W Polsce się nie przyjmie. Osram stanie się drugim bottari. Super, jakby mało handlarzy chińskim szrotem to jeszcze Niemca przywiało

Odpowiedz

Nikola Tesla, 10 czerwca 2019, 21:47 0 0

160 pracowników?

Odpowiedz

OsramLover, 16 czerwca 2019, 21:15 0 0

Każda firma w dzisiejszych czasach szuka dodatkowych źródeł zysku. Niemcy kupili Ringa żeby wzmocnić się przed planowanym brexitem i zapewnić zbyt na Neoluxa który w UK jest stosunkowo mocny. Pozbywają się konkurencji kupując ją. Ja bym tu „Niemca” nie demonizował. business is business, a to ,że Osram będzie miał lepszą ofertę akcesoryjną niż Philips to ich plus ! Będę mógł wkońcu kupić wszystko u jednego dealera Osrama.

Odpowiedz