OSRAM przejmuje firmę z branży oświetlenia samochodowego

8 lutego 2019, 15:35

Koncern OSRAM potwierdził przejęcie firmy specjalizującej się w produkcji oświetlenia do samochodów, elektroniki i akcesoriów. W ten sposób chce umocnić swoją ofertę na rynek wtórny (aftermarket).

Przejętą przez OSRAM firmą jest Ring Automotive Ltd., działająca dotąd na aftermarkecie. Niemiecki producent liczy, że dzięki transakcji będzie mógł poszerzyć swoją ofertę na tym rynku w Europie i Stanach Zjednoczonych. Gama produktów Ring wykracza daleko poza klasyczne oświetlenie samochodowe i stanowi uzupełnienie oferty produktów OSRAM (np. w segmencie elektronicznych akcesoriów samochodowych).

– Wraz z przejęciem firmy Ring Automotive poszerzamy naszą ofertę posprzedażową, a jednocześnie możemy skorzystać ze stabilnych kanałów dystrybucji w Wielkiej Brytanii – powiedział Hans Joachim Schwabe, dyrektor generalny OSRAM Automotive.

Brytyjski Ring Automotive Ltd. zatrudnia 160 pracowników, w 2017 roku osiągnął roczną sprzedaż w wysokości około 40 milionów funtów (około 45,4 miliona USD).

George Skalski, dyrektor zarządzający w Ring Automotive, powiedział:

– Cieszymy się na współpracę z OSRAM i wierzymy, że transakcja jest bardzo pozytywną wiadomością dla wszystkich naszych współpracowników i klientów. Przejęcie zabezpiecza konieczność naszych ciągłych inwestycji w biznes, które będą wspierać nasze przyszłe plany rozwoju i naszą innowacyjność produktową.

Strony transakcji zgodziły się nie ujawniać jej finansowych szczegółów. Do potwierdzenia przejęcia konieczne jest uzyskanie zgód urzędów antymonopolowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krystian, 11 lutego 2019, 11:45 0 0

wiadomość stulecia

Odpowiedz

Alojzy, 14 lutego 2019, 8:52 0 0

Ceny w górę ;)

Odpowiedz

Hipolit, 14 lutego 2019, 13:33 0 0

myślenie w dół ;)

Odpowiedz

moto, 14 lutego 2019, 17:35 0 0

Poza UK to Ring prawie nie istnieje w Europie.

Odpowiedz