Goodyear EfficientGrip SUV z oceną wzorową

17 lipca 2015, 16:14

Opony Grupy Goodyear Polska ponownie wykazały się w testach redakcyjnych. W teście ogumienia letniego do pojazdów typu SUV pierwsze miejsce zajęła opona Goodyear EfiicientGrip SUV. Na piątym miejscu uplasowała się inna opona koncernu – Dunlop Sport BluResponse.

Redakcja „Auto Świata” testowała opony w rozmiarze 215/65 R16 pod kątem jazdy w terenie, jazdy na mokrej oraz suchej nawierzchni. Opona EfficientGrip SUV we wszystkich obszarach otrzymała ocenę co najmniej 5, dzięki czemu w ostatecznym rankingu zdobyła pierwsze miejsce i została oceniona jako „wzorowa”. Jako jej zalety eksperci wymienili m.in. świetną przyczepność i bardzo krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni.

W opisywanym teście dobrze wypadła też inna opona z oferty Grupy Goodyear Polska, czyli Dunlop Sport BluResponse, która zajęła 5. miejsce. Produkt ten zdobył świetną ocenę 5+ za jazdę w terenie i na suchej nawierzchni. Testujący jako zalety tej opony Dunlop wymienili bardzo krótką drogę hamowania na suchej nawierzchni, wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku aquaplaningu, a także niski opór toczenia.

– „Cieszymy się ze zwycięstwa opony Goodyear EfficientGrip SUV w teście ‘Auto Świata’. Najwyższa jakość opon i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie jazdy na różnego rodzaju nawierzchniach są dla nas najważniejsze. Dobre wyniki naszych opon Goodyear i Dunlop w testach magazynów motoryzacyjnych odzwierciedlają naszą strategii oferowania najlepszych produktów na rynku” – powiedział Marcin Nowomiejski, Brand manager w Grupie Goodyear Polska.
 

Dowiedz się więcej

Opony Winter Sport 5 – nowość od Dunlopa
Opony Winter Sport 5 – nowość od Dunlopa

Nowa opona zimowa Winter Sport 5 ma zapewnić optymalną przyczepność i osiągi, zarówno na mokrych, oblodzonych jak i zaśnieżonych drogach. Nowa opona jest już dostępna na rynku, a pełen asortyment rozmiarów pojawi się jeszcze we wrześniu 2015 r. Nowa Winter Sport to piąta w serii wielokrotnie nagradzanych zimowych, sportowych opon Dunlopa. Jej konstrukcję udoskonalono w […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!