Inter Cars SA powalczy o kontrakt z Amazonem

29 maja 2014, 14:47

Inter Cars chce przekonać Ministerstwo Finansów, by działkę w Zakroczymiu niedaleko Modlina uznano za część Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej objętej ulgami inwestycyjnymi. Dystrybutor części chce postawić tam zaplecze logistyczne za ponad 150 mln zł – czytamy w “Pulsie Biznesu”. Nowe centrum pomoże firmie w walce o kontrakt z międzynarodowym gigantem – firmą Amazon.

Krzysztof Oleksowicz Inter Car SAInter Cars blisko kontraktu z Amazonem

Nowe Centrum Logistyczne Inter Cars ma być krokiem ku międzynarodowej ekspansji polskiego dystrybutora części. Według przedstawicieli firmy, budowa kompleksu może potrwać zaledwie kilkanaście miesięcy. Siłą inwestycji mają być nowoczesne technologie, m.in. sorter – rozwiązanie, którego nie wdrożył na dużą skalę jeszcze żaden z graczy na europejskim rynku automotive.

Powodzenie inwestycji ma jednak jeden warunek – Ministerstwo Finansów musi wyrazić zgodę na włączenie zakroczymskiej działki do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ta decyzja ma zostać ogłoszona do końca czerwca 2014 r.

– „O inwestycję Volkswagena czy Fiata rząd bardzo zabiega, decyzja w naszej sprawie jeszcze nie zapadła. Zależy nam na wsparciu, tym bardziej że nigdy na szeroką skalę nie korzystaliśmy z grantów publicznych." – powiedział w rozmowie z Pulsem Biznesu, Krzysztof Oleksowicz, założyciel i wiceprezes Inter Cars SA.

Inter Cars prowadzi obecnie swoją działalność w kilkunastu krajach Europy. Nowe centrum w Zakroczymiu mogłoby wywindować firmę na podium wśród europejskich dystrybutorów części. Zakroczym ma być technologicznym przełomem, którym już dziś interesują się światowi potentaci – m.in. amerykański Amazon. Światowy gigant, specjalizujący się w handlu internetowym, szuka m.in. w Polsce partnera, na którego przeniósłby cały proces logistyki zamówień z segmentu motoryzacyjnego. Głównym ze stawianych przez firmę warunków jest jednak realizacja inwestycji w Zakroczymiu. Inter Cars z pewnością ma więc o co walczyć.

Aktualizacja:

W pierwszych dniach czerwca 2014 r. Rada Ministrów przychyliła się do wniosku o włączenie zakroczymskiej działki do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Więcej informacji.

żródło: Puls Biznesu

Dowiedz się więcej

Wielka inwestycja Grupy Inter Cars coraz bliżej realizacji
Wielka inwestycja Grupy Inter Cars coraz bliżej realizacji

Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna zostanie powiększona o ok. 30 ha pod trzy nowe inwestycje. Wśród nich znajdzie się nowe centrum logistyczne Inter Cars SA w Zakroczymiu. Polskie inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Nowe inwestycje przyniosą nowe miejsca pracy. Ten argument najczęściej przytaczali orędownicy poszerzenia Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 29 maja 2014, 18:41 0 0

Klocki jak pizza z zamówieniem do domu. IC już nie wie skąd nabrać kasy bo z warsztatów się nie wyciśnie więc pora na detaliste.

Odpowiedz

Anonim, 29 maja 2014, 21:51 0 0

Oho.. Juz widze jak inni trzęsą portkami. I co, łyso? :)

Odpowiedz

Anonim, 30 maja 2014, 14:31 0 0

ic juz wozi klocki do bloku na 9 pietro:)

Odpowiedz

Anonim, 30 maja 2014, 14:58 0 0

Brawo !! ;) proponuję dowóz z momtażem . Wtedy amazon padnie :)

Odpowiedz

Anonim, 30 maja 2014, 19:30 0 0

Brawo, dwie mocne firmy razem!

Odpowiedz

Anonim, 2 czerwca 2014, 10:49 0 0

Modlin w mazurskiej strefie ekonomicznej . Bareja nie wymyśliułby tego

Odpowiedz

Anonim, 2 czerwca 2014, 15:48 0 0

Ale chociaż wskazali że jakby byli z zagranicy to by nasze ministry na klęczkach do nich szli , a jak nasza rodzima firma to może łaskę zrobią

Odpowiedz

Anonim, 5 czerwca 2014, 12:07 0 0

I co ??? Zatkało kakało w Moto Profilu ? :))

Odpowiedz

Anonim, 10 czerwca 2014, 16:53 0 0

W Niemczech bodajze Amazon ma średnią opinię , ze względu na traktowanie pracowników (płace itp) - jesli szukaja kogos do logistyki tzn szukaja kogos do pakowania w pudelka i wysyłanie paczuszek. innymi słowy amazon szuka podwykonawcy . jesli taka przyszlosc IC to ich sprawa ale pracownicy za duzo nie zarobią chyba , czy ja wiem ?

Odpowiedz

Anonim, 23 czerwca 2014, 12:43 0 0

Ja pracuję 8 lat w Czosnowie jestem magazynierem. Każdego dnia idąc do pracy wiem za co idę.Wymagania są ale i płaca za pracę też jest. POWODZENIA Prezesie!!!!!!

Odpowiedz