Nowa spółka w obrębie Grupy FORVIA

10 stycznia 2023, 13:59

W ramach grupy FORVIA została powołana do życia nowa spółka MATERI’ACT. Jej zadaniem ma być projektowanie i produkcja materiałów w sposób zrównoważony. . Zarówno pod względem pochodzenia surowców, jak i metody ich obróbki.

MATERI’ACT w ramach FORVIA

Czym jest spółka MATERI’ACT w ramach FORVIA?

Nazwa nowego podmiotu jest skrótem od: Materials acting for the planet, czyli materiałów działających na rzecz planety. Spółka ma wytwarzać materiały, redukujące emisję CO2 nawet o 85% w porównaniu z obecnymi materiałami.

Nowy podmiot wnosi ponad 10-letnie doświadczenie w formułowaniu i przetwarzaniu materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia biologicznego. Dąży on nie tylko do zerowej emisji netto, ale również do wygenerowania ponad 2 miliardów euro sprzedaży w 2030 roku oraz zatrudnienia 400 osób na trzech kontynentach w ciągu najbliższych dwóch lat.

– Nowa spółka ma za zadanie przyspieszyć proces realizacji jednego z najważniejszych celów FORVII, jakim jest doprowadzenie do neutralności produktów pod względem emisji CO2 – tłumaczy Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager i dodaje – FORVIA jest pierwszą spółką z branży motoryzacyjnej, której cel potwierdzony został przez inicjatywę Science Based Targets initative (SBTi, a dzięki naszym działaniom zrealizowane zostanie także ważne życzenie użytkowników końcowych, aby ich pojazdy były bardziej zrównoważone.

Zrównoważone materiały

Asortyment produktów, które oferować będzie nowa spółka, obejmuje recyklingowane, biozwiązki i związki wychwytujące węgiel, folie pochodzenia biologicznego, włókna węglowe o niskiej emisji CO2 oraz zieloną stal dla przemysłu motoryzacyjnego i nie tylko. Surowce niezbędne do wytwarzania wspomnianych materiałów są zabezpieczone, dzięki współpracy z partnerami, m.in. Veolia, która oferuje surowce dla tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu czy Ananas Anam, specjalizujący się w wykorzystywaniu ananasa, do tworzenia materiałów mających zastąpić skórę.

– Dzięki partnerstwom z innymi podmiotami możliwe jest budowanie nie tylko trwałej przewagi konkurencyjnej, ale także zwiększenie wydajności i wywarcie trwałego wpływu na przemysł – mówi Ewa Kwiecińska – Naszymi działaniami udowadniamy, że istnieją jakościowe alternatywy dla wykorzystywanych obecnie w branży motoryzacyjnej materiałów, co również może być elementem edukacyjnym i uświadamiającym inne podmioty na rynku – podkreśla Ewa Kwiecińska.

Nowa spółka swoją siedzibę będzie miała w Lyonie mieście położonym we Francji, gdzie od bieżącego roku ruszy centrum badawczo-rozwojowe. Pozwoli ono na ciągłe poszukiwania i rozwój procesu projektowania oraz produkcji zrównoważonych materiałów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

krytyk, 10 stycznia 2023, 18:13 1 0

Dzięki partnerstwom z innymi podmiotami możliwe jest budowanie nie tylko trwałej przewagi konkurencyjnej, ale także zwiększenie wydajności i wywarcie trwałego wpływu na przemysł – mówi Ewa Kwiecińska – Naszymi działaniami udowadniamy, że istnieją jakościowe alternatywy dla wykorzystywanych obecnie w branży motoryzacyjnej materiałów, co również może być elementem edukacyjnym i uświadamiającym inne podmioty na rynku. - wypowiedź nieprzedstawiająca żadnej wartości. JEDEN WIELKI OGÓLNIK.

Odpowiedz