Brak mocy w Mini Clubman

15 października 2021, 11:11

Właściciel MINI Clubman skarżył się na brak mocy i świecącą się lampkę ostrzegawczą o niesprawności silnika. Sprawę pomagają wyjaśnić specjaliści firmy Autodata.

W aucie naszego klienta marki Mini Clubman z 2017 roku z silnikiem Diesel 2,0 występuje problem z brakiem mocy silnika, a ponadto świeci się lampka ostrzegawcza niesprawności silnika. W pamięci komputera zapisano kody usterek 244C i 27F1. Sprawdziliśmy elementy, na które wskazują kody usterek, ale nie udało nam się znaleźć rozwiązania usterki. Czy macie jakieś pomysły?

Odpowiedź: Tak, opisana usterka występuje w kilku modelach Mini z kodami silnika B47 D20B i B47 C20B i wyprodukowanych pomiędzy 11.2017-09.2018. Przyczyną usterki są zagięte lub zaciśnięte węże podciśnienia zaworu regulacyjnego ciśnienia turbodoładowania i zawór układu recyrkulacji spalin. Sprawdź węże podciśnienia systemu regulacji pod kątem drożności (fig. 1.1.). W razie potrzeby wymień węże podciśnienia. Usuń kody usterek i wykonaj jazdę próbną, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Opublikowane przez: Redakcja
Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!