Range Rover Evoque: sporadyczne trudności z uruchomieniem silnika

, 13 września 2021, 14:44

Właściciel Range Rovera Evoque skarżył się na występujące okresowo problemy z uruchomieniem pojazdu. Sprawę pomagają wyjaśnić specjaliści firmy Autodata.

W naszym warsztacie znajduje się Range Rover Evoque z 2016 roku z silnikiem Diesel 2.0, w którym występują sporadyczne problemy z uruchamianiem. Rozrusznik obraca silnikiem, jednak silnik nie uruchamia się, a w pamięci usterek komputera sterującego silnika zapisano kod usterki związany z układem paliwa. Wymieniliśmy czujnik ciśnienia paliwa. Samochód działał prawidłowo przez pewien czas, lecz teraz powrócił do warsztatu z tym samym problemem. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Słyszeliśmy już o problemie z doprowadzaniem paliwa występującym w modelach Range Rover Evoque z silnikiem Diesel 2.0 wyprodukowanych od roku 2016. Podejrzewamy, że kod usterki to P0087 i jest on związany z niskociśnieniowym układem paliwa. Przyczyną wyświetlenia kodu usterki jest niskie ciśnienie paliwa, które występuje z powodu niewystarczająco przymocowanego przewodu doprowadzającego paliwo do jednostki pompy paliwa w zbiorniku. Wymontuj zbiornik paliwa, aby uzyskać dostęp do jednostki pompy paliwa w zbiorniku. Przewód doprowadzający paliwo musi być odpowiednio zamocowany (fig. 1.1.). Usuń kod usterki i wykonaj jazdę próbną, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Źródło: Autodata

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!