Jaguar XE: lampka ostrzegawcza systemu ABS

, 26 lipca 2021, 11:47

W Jaguarze klienta jednego z warsztatów stale świeciła się kontrolka ostrzegawcza systemu ABS. Na czym polegał problem? Rozwiązanie problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Jeden z naszych klientów przyjechał do naszego warsztatu Jaguarem XE z 2016 roku, w którym świeci się lampka ostrzegawcza systemu ABS, a w pamięci usterek komputera sterującego systemu ABS zanotowano kody usterek C0031 i C0034. Wymieniliśmy obydwa czujniki liczby obrotów koła systemu ABS z przodu i przez jakiś czas samochód działał bez zarzutów, lecz teraz powrócił do warsztatu z tymi samymi kodami usterek. Czy przychodzą wam do głowy jakieś inne przyczyny usterki, zanim wymienimy czujniki liczby obrotów koła po raz kolejny?

Odpowiedź: Tak, słyszeliśmy o opisanym problemie, który dotyczy wszystkich modeli Jaguar XE wyprodukowanych w latach 2016-2018. Przyczyną jest przeciek wody do czujnika obrotów koła systemu ABS z przodu spowodowany nagromadzeniem się wody. Aby zapobiec gromadzeniu się wody w płytce wspornikowej przedniego hamulca, wywierć otwór odpływu wody w odpowiednim miejscu w tylnej części płytki wspornikowej przedniego hamulca. Zastosuj przyrząd regulacyjny, dostępny w dziale części Jaguar, aby upewnić się, że otwór odpływu wody został wywiercony w odpowiednim miejscu (fig. 1.1.). Do zrobienia otworu odpływu wody użyj wiertła 6,0 mm, upewniając się, że wiertło nie wystaje więcej niż 64 mm z uchwytu wiertła. Zamontuj nowy czujnik obrotów przednich kół systemu ABS i powtórz czynności po drugiej stronie. Powinno to zaradzić usterce.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

szc., 29 lipca 2021, 10:18 1 0

porada powinna brzmieć - jedź do serwisu jaguara to jest usterka fabryczna i niech to naprawiają za darmo skoro spieprzyli co może się zdarzyć ale powinni brać to na klatę a nie zwalać na nabywcę

Odpowiedz