Chrysler Grand Voyager: lampka ostrzegawcza niesprawności silnika

16 czerwca 2021, 11:41

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem omawianym problemem jest usterka Chryslera, w którym świeci się lampka ostrzegawcza niesprawności silnika, a w pamięci zapisany został kod usterki P2463. 

W naszym warsztacie znajdował się niedawno Grand Voyager z 2010 roku, w którym świeciła się lampka ostrzegawcza niesprawności silnika, a w pamięci usterek komputera sterującego zapisano kod usterki P2463. Zregenerowaliśmy filtr cząstek stałych i przez pewien czas wszystko było w porządku, ale teraz samochód powrócił do warsztatu, a w pamięci usterek zapisane są kody usterek odnoszące się do filtra cząstek stałych. Nie chcemy wymieniać filtra cząstek stałych, gdyż jest to kosztowne. Czy możecie nam coś poradzić?

Odpowiedź: Tak, opisana usterka jest nam znana i dotyczy modeli Grand Voyager z silnikiem Diesel 2,8. Przyczyną usterki jest słaby styk pomiędzy czujnikiem ciśnienia filtra cząstek stałych a złączem wiązki przewodów z powodu korozji (fig. 1.1.). Wymień czujnik filtra cząstek stałych i złącze wiązki przewodów przy pomocy zestawu naprawczego dostępnego w dziale części Chrysler. Przeprowadź kalibrację czujnika filtra cząstek stałych przy pomocy odpowiedniego urządzenia diagnostycznego. Usuń kody usterek i wykonaj jazdę próbną, aby potwierdzić, że problem został rozwiązany.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!