BMW i3: nietypowy odgłos podczas jazdy po nierównościach

, 19 stycznia 2021, 14:41

Właściciel elektrycznego BMW i3 skarżył się na dziwny odgłos z obszaru słupka B, dobiegający podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Rozwiązanie problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Nasz klient posiada samochód marki BMW i3 i skarży się na występowanie nietypowego odgłosu dochodzącego z obszaru słupka B podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Odgłos słyszeliśmy podczas jazdy próbnej, ale już w warsztacie nie możemy określić jego przyczyny. Czy słyszeliście już o tym problemie?

Odpowiedź: Usterkę tę zgłaszano nam kilkakrotnie – jest ona spowodowana uderzaniem drążka łączącego cylindra zamka na drzwiach kierowcy o mechanizm zamka drzwi. Zamontuj piankową podkładkę, dostępną w dziale części BMW, pomiędzy mechanizmem zamykania drzwi kierowcy a drążkiem łączącym cylindra zamka drzwi (fig.1.1.). Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wiki, 19 stycznia 2021, 18:40 1 0

ciekawe czy to można samemu naprawić ale pewnie tak

Odpowiedz