Citroen Berlingo: obroty nie przekraczają 3000 na minutę

23 marca 2020, 11:48

Specjaliści firmy Autodata otrzymali od jednego z warsztatów prośbę o pomoc w sprawie usterki Citroena Berlingo z silnikiem 1.6 HDI. Problemem był brak mocy.

Zgłosił się do nas właściciel Citroëna Berlingo z silnikiem wysokoprężnym 1,6 z 2011 roku, który skarży się, że silnikowi brakuje mocy, a liczba obrotów nie wzrasta powyżej 3000 obr./min. Sprawdziliśmy przewody zasysające pod kątem pęknięć, a także filtr powietrza i nie jest on zablokowany. Czy słyszeliście o takiej usterce?

Odpowiedź: Tak, słyszeliśmy o tym problemie, który dotyczy modeli Citroën Berlingo z silnikiem wysokoprężnym 1,6, a także modeli z kodami silnika 9HK (DV6ETED)/9HN (DV6ETED). Przyczyną usterki jest wadliwy czujnik temperatury paliwa zintegrowany w przewodzie paliwa niskiego ciśnienia. Przewód paliwa niskiego ciśnienia znajduje się na silniku rys.1.1. Zamontuj nowy przewód paliwa niskiego ciśnienia z zintegrowanym czujnikiem temperatury paliwa. Wykonaj jazdę próbną aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Dzindzer, 24 marca 2020, 20:17 1 0

Mam pytanie co z tym czujnikiem może być nie tak.jesli złe odczyty to czy nie taniej będzie sprawdzić w parametrach ???

Odpowiedz

tyle, 6 września 2022, 8:00 0 0

ale brednie. przyczyną wejścia w tryb serwisowy w tych silnikach może być chociażby egr i dziesiątki innych rzeczy a tu po prostym opisie już o czujniku wiedzą....

Odpowiedz