Seat Leon: metaliczne odgłosy z obszaru przednich kół podczas jazdy

2 marca 2020, 9:29

Niepokojące odgłosy z zawieszenia Seata Leona z 2011 roku produkcji okazały się problemem trudnym do zdiagnozowania dla jednego z warsztatów współpracujących z firmą Autodata. Eksperci techniczni firmy znaleźli rozwiązanie tego problemu.

Podczas wykonywania przeglądu pojazdu marki Seat Leon z 2011 roku klient wspomniał o metalicznych odgłosach dochodzących z zawieszenia przednich kół podczas jazdy lub manewrowania. Słyszeliśmy metaliczny odgłos i sprawdziliśmy przednie klocki oraz przednie tarcze hamulcowe, ale są one w dobrym stanie. Czy inni właściciele modelu Leon zgłaszali wcześniej problem z metalicznym odgłosem?

Odpowiedź: Tak, problem ten zgłaszali już do nas właściciele modeli Leon i Altea wyprodukowanych w 2011 roku. Przyczyną występowania metalicznego odgłosu jest nadmierny luz pomiędzy obudową łożyska przedniego koła i przednią zwrotnicą osi. Należy wymontować obudowę łożyska przedniego koła ze zwrotnicy osi. Nie zdejmuj piasty koła z łożyska przedniego koła. Nałóż cienką warstwę pasty 'Optimolpaste’, dostępną w dziale części Seat, na powierzchnię styku obudowy łożyska przedniego koła i zwrotnicy osi rys.1.1. Zamontuj obudowę łożyska przedniego koła na zwrotnicy osi. Powyższe czynności należy powtórzyć dla elementu znajdującego się po drugiej stronie. Po wykonaniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby sprawdzić, czy usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!