MINI Clubman: Odgłos klikania z zawieszenia tylnych kół

, 24 września 2019, 14:33

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem specjaliści zmierzyli się z problemem trapiącym MINI Clubman.

Mamy problem z MINI Clubman z 2008 roku. Słychać odgłos klikania z zawieszenia tylnych kół podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Sprawdziliśmy wszystkie elementy zawieszenia, ale działają bez zarzutów. Czy wiecie, co może być przyczyną występowania takiego odgłosu?

Odpowiedź: Tak, problem ten był już zgłaszany kilkakrotnie przez innych właścicieli modeli Clubman wyprodukowanych pomiędzy 01.01.08-16.11.08, a jest on spowodowany tym, że górna poduszka amortyzatora z tyłu jest nieprawidłowo umieszczona z powodu wystających odprysków spawalniczych na podłodze pojazdu. Zdemontować tylne amortyzatory. Dokonać inspekcji obszaru, w którym wskazano odpryski spawalnicze rys.1.1. Za pomocą odpowiedniego narzędzia usunąć odpryski spawalnicze i polakierować miejsce usterki zgodnie z kolorem nadwozia. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!