Przeguby elastyczne SWAG

, 2 marca 2018, 10:01

Przegub elastyczny zwany również łącznikiem wału Kardana to odporna na skręcanie, wykonana z gumy tarcza, która wchodzi w skład układu przeniesienia napędu.

Przeguby elastyczne stosowane są w różnych konfiguracjach napędu na tylne lub wszystkie koła, a ich zadaniem jest przenoszenie momentu obrotowego ze skrzyni biegów na wał Kardana oraz na mechanizm różnicowy osi przedniej lub tylnej. Przegub elastyczny absorbuje gwałtowne szarpnięcia i inne obciążenia, zmniejsza oddziaływanie niekorzystnego rozkładu sił w układzie przeniesienia napędu i zapobiega szkodliwym wychyleniom kątowym.

Moment obrotowy w układzie przeniesienia napędu jest przenoszony przez zatopione w wulkanizowanej gumie pakiety pętli specjalnego kordu, które są wykonane według unikalnej technologii Tenpu®. Wszelkie hałasy, wibracje i nierównomierna praca w układzie przeniesienia napędu są skutecznie redukowane, a tym samym wzrasta komfort jazdy kierowcy i pasażerów.

Zalety rozwiązania:

  • Wyjątkowa wysoka niezawodność i odporność na skręcanie.
  • Skuteczne izolowanie i redukcja hałasów i wibracji generowanych przez układ przeniesienia napędu.
  • Skuteczne tłumienie skoków momentu obrotowego i ochrona podzespołów układu przeniesienia napędu.
  • Bezobsługowe przez cały okres eksploatacji.
  • Powłoka zabezpieczona przed korozją i tulejki podpierające połączenia śrubowe.
  • Dostępne w zestawach pozwalających na kompleksową naprawę.

Wszystkie przeguby elastyczne SWAG produkowane są według standardów OE przez firmę SGF, która jest wiodącym na świecie specjalistą w tej dziedzinie. Gwarantują maksymalny poziom niezawodności, cichobieżność i precyzję wymiarów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!