Błędny montaż wkładu filtra w silnikach V Audi

, 2 sierpnia 2017, 11:40

Jeśli wkład filtra powietrza zamontowany został niepoprawnie, mogą występować uciążliwe odgłosy lub generowane mogą być kody usterki. Możliwa przyczyna to krzywo umieszczony wkład filtra powietrza.

W modelach Audi z silnikiem widlastym 2.8 FSI, 3.0 TDI, 3.0 TFSI lub 4.0 TFSI położenie montażowe filtra powietrza może być częściowo niewidoczne (patrz ilustracja 1). Istnieje przez to ryzyko, że wkład filtra powietrza nie zostanie umieszczony centralnie w kasecie filtra powietrza (patrz ilustracja 2).

Ilustracja 1. Położenie montażowe filtra powietrza w silniku V6 3.0 TDI
Ilustracja 2. Wkład filtra powietrza umieszczony niecentralnie,
nieoczyszczone powietrze może dotrzeć do silnika (patrz strzałka)

Takie niepoprawne położenie może m.in. stanowić przyczynę wyżej wymienionych usterek. Wynika to z zawirowań i nietypowych strumieni, które zakłócają sygnał masowego miernika przepływu powietrza. Ponadto do silnika dociera wtedy nieoczyszczone powietrze, co może się przyczyniać do przyśpieszonego zużycia i powstania innych szkód następczych.

Ilustracja 3. Poprawnie włożony wkład filtra powietrza

Ważne: Podczas wymiany filtra koniecznie należy uważać na poprawne położenie wkładu filtra powietrza! Jest on unieruchamiany od dołu przez znajdujący się w kasecie filtra króciec i od góry przez noski centrujące w pokrywie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!