Płyn ATF – stosować oryginał czy zamiennik?

, 19 listopada 2014, 12:27

Podstawą bezproblemowego użytkowania skrzyni automatycznej jest dobry płyn ATF. Znaczna część użytkowników uważa, że taką pewność daje jedynie stosowanie produktów oryginalnych. Czy jest to słuszna opinia?

Za stosowaniem oryginalnych płynów przemawia wiele racjonalnych argumentów. Są one produkowane zgodnie z wymogami danego producenta samochodów i na jego specjalne zamówienie. Przechodzą rygorystyczne testy jakości i bezpieczeństwa. Dlatego oryginalne płyny ATF muszą zapewniać wysoką jakość i wytrzymałość. Oryginał jest częścią rekomendowaną przez producenta samochodów i sprzedawaną w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, a zamiennik… Czy stosowanie zamienników daje taką samą pewność?

Oryginalny płyn ATF oferowany jest często w bardzo wysokich cenach, przez co nieświadomy użytkownik płaci głównie za znaczek, logo i markę. Zamiennik jest alternatywą wobec części oryginalnej. Regulują to również przepisy prawa unijnego, które dopuszczają możliwość stosowania zamienników podczas okresowych wymian płynów eksploatacyjnych, nawet w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Aby płyn ATF był pełnoprawnym zamiennikiem oleju, musi spełniać te same normy jakościowe co produkt oryginalny. Normy te określane są przez producentów skrzyń w aprobatach, specyfikacjach i dopuszczeniach, które każdy zamiennik musi zawierać, aby móc produkt oryginalny zastąpić. Najlepsze zamienniki produkowane i testowane są identycznie jak produkty oryginalne i zapewniają doskonałą jakość oraz pełne bezpieczeństwo ich stosowania.

Firma Ravenol jako jedyny producent posiada w swojej ofercie 42 typy specjalistycznych płynów ATF niemalże do wszystkich marek i pojazdów. Co roku wprowadza kolejne typy płynów ATF będących zamiennikami oryginałów dla najnowszych konstrukcji skrzyń automatycznych.

Należy jednak pamiętać, że stosowanie zamienników to również pewne ryzyko. Producent samochodu może (bezprawnie) próbować pozbawić nas gwarancji, stwierdzając, że do uszkodzenia pojazdu będącego na gwarancji doszło w wyniku zastosowania zamienników.Jeżeli stosujemy zamiennik płynu ATF, powinniśmy mieć pełne zaufanie do producenta zamiennika. Dobry zamiennik ma jakość oryginału, a często kosztuje kilkukrotnie mniej. W Europie co roku miliony skrzyń automatycznych zostaje zalanych płynami ATF Ravenol co zapewnia im bezawaryjną pracę i lepsze osiągi w porównaniu z innymi dostępnym na rynku zamiennikami.

Na stronie firmowej www.ravenol.pl uzyskać można pomoc techniczną na temat płynów ATF Ravenol.

Dowiedz się więcej

Nowy syntetyczny olej przekładniowy Ravenol
Nowy syntetyczny olej przekładniowy Ravenol

Ravenol MTF-1 SAE 75W-85 jest pełnosyntetycznym, lekkobieżnym olejem przekładniowym opracowanym na bazie Polialfaolefin do specjalnych przekładni manualnych, rozdzielczych i wyrównawczych (PAO). MTF-1 SAE 75W-85 nadaje się do zastosowania w warunkach bardzo wysokich obciążeń mechanicznych i termicznych olejów do przekładni mechanicznych, również przy najdłuższych okresach wymiany oleju. Ravenol MTF-1 SAE 75W-85 (nr art. 221102) jest wypróbowany […]

Ravenol wprowadza na rynek Calibration Fluid 2.5
Ravenol wprowadza na rynek Calibration Fluid 2.5

Nowy olej probierczy o niskiej lepkości, przeznaczony do kalibracji pompowtryskiwaczy silników wysokoprężnych, wyróżnia się wąską tolerancją lepkości, dobrą ochroną przed zużyciem i korozją oraz niską skłonnością do pienienia się. Nadaje się również jako olej antykorozyjny do konserwacji wewnętrznej systemów paliwowych MTU. Ravenol Calibration Fluid 2.5 jest sprawdzony w praktyce i był testowany w podzespołach, do […]

Nowy płyn ATF do Mazdy od RAVENOL
Nowy płyn ATF do Mazdy od RAVENOL

Firma RAVENOL Polska przedstawiła nowy produkt – płyn RAVENOL ATF FZ z serii Professional Line. Ten w pełni syntetyczny płyn ATF, dzięki niskiej lepkości, zapewnia optymalne funkcjonowanie automatycznych przekładni modeli Mazdy 3, 6 i CX5 (SKYACTIV). Produkt dostępny u dystrybutorów Ravenol na terenie całego kraju.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 listopada 2014, 20:46 0 0

To wlejcie ravenol do hondy. Zaraz was klient wydoi z reszty kasy za uszkodzenia!!!

Odpowiedz

Tom, 21 listopada 2014, 17:38 0 0

Wlewam i sprawują sie bardzo dobrze. Może kolega od poniższego komentarza wyjaśnić o jakie uszkodzenia chodzi?

Odpowiedz

Anonim, 16 grudnia 2014, 0:28 0 0

Ravenol używałem w Land Roverze disco 3 i 4 i Range Rover sport. Skrzynie szarpały nie polecam.

Odpowiedz