Przeszkol pracowników za darmo

, 17 lutego 2009, 0:00

Centrum Szkoleń WSOP od stycznia 2009 roku organizuje szkolenia dla mechaników i elektroników samochodowych refundowane przez urzędy pracy. Placówka została wpisana do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Powiatowe urzędy pracy w całej Polsce dysponują specjalną pulą pieniędzy przeznaczoną na wsparcie tworzenia nowych miejsc pracy oraz szkolenia. Warto skorzystać z okazji do podniesienia kwalifikacji swoich pracowników.

Dla klientów Centrum Szkoleń WSOP oznacza to kilka korzyści. Pierwsza to możliwość przeszkolenia swoich pracowników, a następnie uzyskania zwrotu poniesionych wydatków. Maksymalny koszt w przypadku jednej osoby to obecnie równowartość trzykrotnego przeciętnego wynagrodzenia (ok. 8’900 zł brutto).

Druga korzyść to możliwość uzyskania zwrotu kosztów poniesionych na utworzenie nowego miejsca pracy. Zwrot obejmuje wydatki poniesione między innymi na szkolenia oraz zakup urządzeń i maszyn niezbędnych do utworzenia tego stanowiska (np. urządzenie do obsługi klimatyzacji, tester diagnostyczny, itp.). W takim przypadku konieczne jest zatrudnienie osoby bezrobotnej. Pracodawca podpisuje z urzędem umowę, w której zobowiązuje się utrzymać to miejsce pracy przez co najmniej 2 lata. Maksymalny koszt refundacji w przypadku jednego stanowiska to obecnie równowartość sześciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia (ok. 18’000 zł brutto). Pracodawca powinien złożyć w urzędzie pracy stosowny wniosek wraz z kompletem wymaganych dokumentów.

Jak uzyskać zwrot kosztów?
Specyfika funkcjonowania urzędów pracy powoduje, że w przypadku każdego urzędu zasady i sposób uzyskania zwrotu kosztów mogą się od siebie nieznacznie różnić.

Osoby zainteresowane ofertą szkoleń WSOP refundowanych ze środków publicznych – powinny wcześniej skontaktować się z lokalnym urzędem pracy, który określi czy oraz na jakich zasadach dokona zwrotu poniesionych kosztów. Za sprawy szkoleń w urzędach odpowiadają specjaliści ds. rozwoju zawodowego.

W każdym przypadku odbywa się to w formie zwrotu, czyli pracodawca najpierw płaci z własnych pieniędzy, a urząd następnie zwraca mu koszty na wcześniej ustalonych zasadach.
Centrum Szkoleń WSOP zostało wpisane do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem: 2.24/00004/2009 prowadzonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Pełna, szczegółowa oferta oraz zapisy na stronie www.szkolenia.wsop.pl

Centrum Szkoleń WSOP organizuje kursy pogłębiające kwalifikacje mechaników i elektroników samochodowych w zakresie diagnozowania i naprawy elektroniki samochodowej, układów zasilania, regulacji geometrii zawieszeń, diagnostyki układów hamulcowych, obsługi ogumienia, klimatyzacji i wielu innych. Mocną stroną Centrum Szkoleń WSOP jest zespół doskonałych szkoleniowców i praktyków, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z uczestnikami kursów.
Szkolenia przeprowadzane są na w pełni sprawnych podzespołach wymontowanych z samochodów (silniki, skrzynie biegów, sprężarki klimatyzacji, itp.). Gwarantuje to lepsze poznanie tematu, niż przy użyciu modeli.

Kontakt:
Centrum Szkoleń WSOP
ul. Pszczyńska 306, Gliwice
www.szkolenia.wsop.pl
tel. (32) 332-49-30
kierownik: mgr. inż. Jan Pałka, tel. 662-239-777

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!