Wyniki ankiety dla dystrybutorów i hurtowni części motoryzacyjnych

, 6 kwietnia 2020, 14:51

Optymistycznie do kwestii państwowej pomocy w dobie kryzysu nie podchodzą hurtownie oraz dystrybutorzy części. Tylko kilka procent reprezentantów tej grupy zadeklarowało, że zwolnienia ze składek lub państwowe dofinansowania pomogą ich firmom w przetrwaniu. Ponad 40% badanych uważa, że nie pomogą one w żadnym stopniu.

Tarcza Antykryzysowa nie powstrzyma także prawdopodobnie redukcji zatrudnienia w segmencie sprzedaży części motoryzacyjnych. Niemal ¾ badanych zadeklarowało, że rządowa pomoc w obecnej formie nie będzie mieć wpływu na zwolnienia.

Jeszcze bardziej wyrazista jest opinia dystrybutorów i hurtowników w kwestii wpływu Tarczy na redukcję zarobków pracowników. W miażdżącej większości uważają oni, że rządowe wsparcie nie uchroni ich firm przed koniecznością obniżania wynagrodzeń.

Hurtownie i dystrybutorzy, podobnie jak warsztaty, mają problemy z interpretacją zapisów, które znalazły się w specustawie dotyczącej Tarczy Antykryzysowej. Innymi słowy, duża część z nich nie wie, czy spełnia kryteria pozwalające na uzyskanie dofinansowań. Ci którzy wiedzą, w większości deklarują niespełnianie koniecznych kryteriów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!