Nowy Raport – Sieci warsztatowe w Polsce w 2014 r.

2 września 2014, 16:16

Nowa publikacja ukazuje rynek sieci warsztatowych. Przygotowany raport przedstawia strukturę poszczególnych sieci warsztatowych w Polsce w 2014 roku, a tym samym wskazuje „białe” miejsca na mapie. Sieci zostały pogrupowane w celu lepszego rozeznania rynku na warsztaty naprawcze, oponiarskie, Fast Fit, naprawiające i montujące szyby oraz specjalizujące się w naprawach samochodów ciężarowych. Z badania dowiedzą się Państwo również jak zmieniała się struktura sieci warsztatowych na przestrzeni lat 2011-2014.

Rynek warsztatów naprawczych można podzielić na dwa rodzaje – serwisy autoryzowane oraz niezależne. Te drugie dzielą się na warsztaty sieciowe bądź niezrzeszone. W Polsce przeważa liczba warsztatów niezrzeszonych w sieciach. Często są one bardzo dobrze wyposażone oraz cechuje je wysoki standard obsługi. Natomiast logo sieci warsztatowych jest kojarzone z pewnym standardem, fachowością oraz jakością świadczonych usług, dlatego stale wzrasta liczba serwisów zrzeszonych w sieciach tworzonych przez dystrybutorów bądź producentów części motoryzacyjnych.

Raport powstał w oparciu o źródła zastane oraz informacje pochodzące od organizatorów sieci, które dotyczyły liczby serwisów. Wykorzystano również dane pochodzące z wieloletnich badań prowadzonych przez MotoFocus.

Więcej szczegółów znajdą Państwo w  broszurze.

Dowiedz się więcej

Warsztaty w Polsce w 2014 r. – funkcjonowanie, opinie, prognozy.
Warsztaty w Polsce w 2014 r. – funkcjonowanie, opinie, prognozy.

Podstawowym celem niniejszego opracowania jest dostarczenie kompleksowej wiedzy o warsztatach samochodowych w Polsce w oparciu o wiedzę empiryczną. Badanie zostało zrealizowane za pomocą kwestionariusza (ankiety) na próbie N= 2567 respondentów we wrześniu 2014 r. Ankieta poruszała takie kwestie, jak czas oczekiwania przez klientów na naprawę, kryteria wyboru dostawcy części, zmiana przychodów, zmiana zatrudnienia, zmiana zarobków […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!