LG przyspiesza rozwój jazdy autonomicznej i rozwiązań informacyjno-rozrywkowych nowej generacji

4 stycznia 2024, 12:54

LG i Magna wspólnie pracują nad połączeniem inteligentnych samochodowych systemów rozrywki LG z zaawansowanymi technologiami wspomagania kierowcy i autonomicznej jazdy Magna.

Firma LG Electronics przeprowadzi na targach CES 2024 prywatny pokaz dla głównych producentów samochodów. Przedstawi na nim nową platformę obejmującą zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS), zautomatyzowaną jazdę (AD) i samochodowe technologie informacyjno-rozrywkowe (IVI). LG opracowała ją wspólnie z Magna, globalną firmą zajmującą się technologiami mobilności. Produkt ma wkrótce trafić na rynek.

Rozpoczęta w 2023 r. współpraca wykorzystuje połączone kompetencje technologiczne LG i Magna, aby zapewnić użytkownikom zróżnicowane doświadczenia w kabinie pojazdu. Obie firmy zintegrowały wielofunkcyjny system obliczeniowy kokpitu w jednym układzie SoC (System on Chip) stanowiącym elastyczne i opłacalne rozwiązanie dla producentów OEM.

Jeden moduł elektroniczny obsługuje wiele samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych i integruje zarówno systemy wspomagania kierowcy, jak i funkcje zautomatyzowanej jazdy. Spełnia wymagania dotyczące poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa samochodowego (ASIL), a przy tym wykorzystuje mniej elektronicznych jednostek sterujących i zajmuje mniej miejsca. To skalowalne rozwiązanie  nadaje się do nadchodzącego przejścia na pojazdy definiowane programowo (SDV) oraz do usprawnienia ich architektury elektrycznej i elektronicznej. Integracja funkcjonalności w jednym module umożliwia udostępnianie w czasie rzeczywistym złożonych danych z różnych dziedzin.

Dzięki specjalnemu interfejsowi człowiek-maszyna platforma LG umożliwia kierowcom i pasażerom atrakcyjne i bardziej intuicyjne korzystanie z samochodu. Osiąga to poprzez zastosowanie zaawansowanych wyświetlaczy samochodowych, cyfrowych paneli obsługi, wyświetlaczy HUD wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość oraz oprogramowania do wizualizacji. Ponadto rozwiązanie to można dostosować do potrzeb każdego producenta OEM w zakresie zintegrowanego systemu komunikacji i rozrywki samochodowej. Oczekuje się, że jako pierwsze skorzystają z tej technologii pojazdy z roku modelowego 2027.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie tej przyszłościowej technologii mobilności. Współpraca między LG i Magna przyspieszy rozwój branży, ułatwiając szybkie wdrożenie kluczowych technologii, które zwiększają bezpieczeństwo i poprawiają wrażenia z jazdy — powiedział Seok-hyun Eun, prezes LG Vehicle Component Solutions Company.

Obie firmy współpracują od 2021 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!