Menu

Groupauto

RODO w warsztatach samochodowych

Czas na przygotowanie się do wymogów prawnych nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, dobiegł końca. Od 25 maja 2018 r. każda firma, w tym warsztaty samochodowe, powinny działać zgodnie z RODO i być gotowe na ewentualną kontrolę nowego organu nadzorczego – PUODO.

Polscy producenci na start!

Zespół ambasadorów polskich producentów części motoryzacyjnych powołany przez SDCM wspiera firmy w rozwoju zagranicznej ekspansji. Mało kto wie, że jedna z największych światowych korporacji, amerykańska Genuine Parts Company, zainwestowała w Polsce przejmując pakiet kontrolny udziałów w GROUPAUTO Polska. W ten sposób, poprzez polską grupę zakupową można trafić ze swoimi produktami na światowe rynki.

KYB dostawcą roku w kategorii Logistyka

KYB Europe został wyróżniony przez GROUPAUTO International nagrodą „Dostawca Roku” w kategorii „Logistyka”.

Naprawy powypadkowe – korzyści dzięki niezależnym warsztatom

Segment napraw powypadkowych pojazdów to ogromna część rynku. Niepodważalną, acz często niedocenianą, rolę w jego organizacji pełnią niezależne warsztaty i dystrybutorzy części. Ich udział w rynku napraw powypadkowych jest znaczny, a w przyszłości może nadal wzrastać. Jednak pod pewnymi warunkami…

Genuine Parts przejmuje Alliance Automotive Group

Amerykański koncern Genuine Parts dokona przejęcia firmy Alliance Automotive Group, zajmującej się dystrybucją części motoryzacyjnych na terenie Europy. AAG jest największym udziałowcem GroupAuto International.

GROUPAUTO Polska w rękach Alliance Automotive

Alliance Automotive Group zakupi 51,3% udziałów w GROUPAUTO Polska. Umowa dojdzie do skutku w ciągu 2 miesięcy, po zatwierdzeniu jej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Udało się osiągnąć wzrost – wywiad z Dyrektorem Groupauto

Groupauto to jedna z największych, działających globalnie grup zakupowych na niezależnym rynku motoryzacyjnym. Dyrektora generalnego – Hansa Eisnera spytaliśmy o najważniejsze wydarzenia ubiegłego roku oraz najbliższe plany organizacji.

SKF z wyróżnieniem Groupauto International

Po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat firma SKF została wyróżniona przez GAI tytułem Dostawcy Roku. Współpraca pomiędzy producentem a międzynarodową grupą zakupową rozpoczęła się ponad 20 lat temu. Pod koniec października Groupauto International podsumował swoją działalność w mijającym roku. Przy tej okazji, w formie podziękowań za dotychczasową współpracę, wyróżniono kluczowych dla rozwoju grupy […]

Czerwcowe szkolenia w sieci Eurowarsztat

Przedstawiamy czerwcowy terminarz szkoleń grupy EuroWarsztat. Tym razem przygotowano łącznie kilkanaście kursów. Zapisy pod numerami telefonów, podanymi w tabeli. Harmonogram szkoleń – czerwiec 2016 EUROWARSZTAT szkolenia techniczne czerwiec 2016 Data Miejscowość Temat Koordynator Telefon 02 czwartek Sieradz Diagnostyka silników benzynowych z turbodoładowaniem Bogusław Kobiałka 790-800-829 08 środa Częstochowa Oscyloskop w praktyce warsztatowej Krzysztof Dobraszkiewicz 668-426-052 […]

Groupauto to grupa zakupowa i platforma wspólnej polityki marketingowej, powstała z myślą o niezależnych dystrybutorach części samochodowych i wyposażenia warsztatów, działających na rynkach lokalnych. Groupauto Polska powstała w roku 1999 i jest dziś oficjalnym polskim członkiem Groupauto International. Od 2017 r. Groupauto Polska jest częścią Alliance Automotive Group – funduszu, którego udziałowcem jest amerykańska firma Genuine Parts Company – jeden z największych na świeci podmiotów związanych z dystrybucją części samochodowych. W tej kategorii artykułów dowiesz się więcej o Groupauto, poznasz szczegóły działalności jej partnerów, sprawdzisz nowości asortymentowe oraz promocje.