Narzędzia on-line w serwisie samochodowym

21 listopada 2018, 23:53

Działając na aftermarketowym rynku motoryzacyjnym trzeba zdawać sobie sprawę, że budowanie serwisu w oparciu o nowoczesne narzędzia on-line to już dawno nie rozrzutność, ale zwykła konieczność. W przyszłości kluczem do sukcesu będzie efektywne zarządzanie serwisem samochodowym poprzez płynny przepływ informacji, błyskawiczną organizację pracy mechaników i skuteczną komunikację z klientem.

Oprogramowania serwisowe wzbudzają coraz większe zainteresowanie ze strony właścicieli warsztatów samochodowych. Powstają z myślą o wsparciu mechaników w ich codziennej pracy. Wywiązywanie się z terminów, właściwy dobór części i sprawna obsługa klienta nie są możliwe bez niezawodnego systemu informatycznego. Ale który wybrać? Najlepiej zdecydować się na ten, który stanowi optymalne rozwiązanie względem naszych potrzeb.

Twórz kosztorys i zamawiaj części

Jednym z nieodzownych rozwiązań w serwisach jest program do tworzenia wycen napraw i zamawiania do nich części. GAP Portal pozwala na przygotowanie kosztorysów opartych na czasach rbh zgodnie z normatywami producentów. Zawiera plany obsługi pojazdów według wskazań serwisowych, dzięki czemu warsztat dostaje pełną informację o zakresie przeglądu samochodów w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Cały proces kosztorysowania jest uproszczony. Dzięki migracji danych, warsztat może w szybki i nieskomplikowany sposób tworzyć zlecenie serwisowe z wykonanego wcześniej kosztorysu. Kolejną zaletą programu jest fakt, że użytkownicy korzystający z platformy biorą udział w programie lojalnościowym, który przynosi im dodatkowe korzyści.

Planuj pracę i zarządzaj warsztatem

Pracę GAP Portalu świetnie uzupełnia system DMS (Dealer Managment System) jako narzędzie do zarządzania serwisem. W połączeniu z kosztorysowaniem pomaga lepiej wykorzystać czas i generować wyższe zyski z działalności. Oferuje obsługę zleceń serwisowych, lepsze planowanie pracy, a także zarządzanie magazynem.

Program zawiera też moduł fakturowania z funkcją generowania plików JPK na potrzeby Urzędu Skarbowego. Przy pomocy skanera dowodu rejestracyjnego, warsztat może w kilkanaście sekund uzupełnić zlecenie. Jest to ogromna oszczędność czasu.

Inną korzyścią z dostępu do systemu DMS jest ułatwienie kontaktu z klientem poprzez bramkę SMS. Tak kluczowa usługa powiadamiania o przeglądzie, czy możliwości odbioru samochodu przynosi nie tylko korzyść dla warsztatu, ale stanowi udogodnienie dla samego klienta.

Bądź na bieżąco z siecią

Sieć EuroWarsztat poszła o krok dalej proponując swoim serwisom naprawczym międzynarodowy system do komunikacji z centralą sieci – GNM. Serwisy, dzięki dostępowi do platformy, uzyskują informacje o aktualnych promocjach, harmonogramie szkoleń i umowach ramowych (np. na usługę serwisowania odzieży roboczej). Portal pozwala na wygenerowanie dostępnych umów oraz potwierdzenie udziału w szkoleniach. Warsztaty mogą w jednym miejscu i krótkim czasie poznać szczegółowo wszystkie oferty sieci.

Natomiast moduł audytu daje świeże spojrzenie na warsztat poprzez możliwość zdiagnozowania słabszych obszarów, które mają wpływ na postrzeganie serwisu.

Dużą zaletą systemu GNM jest jego wysoka intuicyjność i międzynarodowy zasięg. Dane serwisu zawarte w panelu zasilają wizytówki warsztatów na stronach nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych. Likwiduje to problem mozolnego wprowadzania danych do kilku miejsc.

A poprzez funkcję geolokalizacji są wsparciem w pozyskaniu nowych klientów.

Klucz do sukcesu

To najwyższy czas, aby wyposażyć swój warsztat w efektywne a jednocześnie łatwe w obsłudze oprogramowanie do prowadzenia serwisu. Na rynku jest wiele firm oferujących rozwiązania IT dla tych, którzy chcą dopasować się do nowej rzeczywistości i nie stracić konkurencji z oczu. Nie zawsze warsztaty mogą pozwolić sobie na inwestycję w drogie narzędzia on-line. Jednak są też oprogramowania dostarczane bezpłatnie w ramach przynależności do sieci. GAP Portal, DMS i GNM są  bezpłatnymi narzędziami dla warsztatów zrzeszonych w sieci EuroWarsztat.

Właściwa decyzja o wyborze odpowiednich narzędzi on-line usprawniających pracę serwisu to klucz do sukcesu w prowadzonej działalności.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami:

Tel. 222928391
eurowarsztat@eurowarsztat.pl

Artykuł sponsorowany GAP

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

JAHO, 22 listopada 2018, 15:37 10 0

Polecam DMS godny uwagi

Odpowiedz

AKIM, 22 listopada 2018, 18:32 8 -3

DMS to mutacja bardzo dobrze działającego programu warsztat24.com W wydaniu EuroWarsztatowym to genialne narzędzie do pracy. W połączeniu z GAP portalem jeszcze lepiej funkcjonalne.
W artykule przedstawiona jest namistka możliwości.
Pracuję na tych programach kilka lat, mogę polecić

Odpowiedz

abav, 22 listopada 2018, 18:50 1 0

A ile kosztuje ten cały GAP?

Odpowiedz

abav, 22 listopada 2018, 20:13 1 0

tak wiem, mam :)

pytanie czy idzie kupić sam GAP? Screen wygląda jak z eurotaxu i myślę, że fajne narzedzie może być

Odpowiedz

Afe Afe Afe, 23 listopada 2018, 12:49 6 -5

Moglibyście chociaż z większym wyczuciem i ze smakiem robić taką autoreklamę.

Odpowiedz

Akim, 26 listopada 2018, 11:59 6 -3

To nie jest autoreklama. Jeśli pracuje na tych programach i są dobre, dlaczego nie mam sie podzielić swoim zadowoleniem.
Przykro mi ze tak odbierasz komentarz do artykułu.
Nie mam żadnych korzyści z tego powodu ze pochwale dobry program.
Utarło sie chyba, ze w komentarzach sie tylko narzeka i krytukuje.

Odpowiedz