Menu

Goodyear

Automotive Parts Expo na Warsaw Motor Show – fotorelacja

W środkowy weekend listopada odbyły się targi Warsaw Motor Show, których elementem było Automotive Parts Expo – specjalnie przygotowana hala z ofertą skierowaną do serwisów, mechaników i lakierników. 

Opony zimowe Goodyear w testach

Sezon zimowy za pasem. Dla wielu to czas intensywnego poszukiwania ogumienia zimowego i dylematów, które produkty wybrać. W podejmowaniu decyzji pomocne mogą okazać się wyniki testów przeprowadzonych przez niezależnych ekspertów, którzy poddali wymagającym próbom najpopularniejsze modele zimowe dostępne na rynku.

Inteligentne opony przyszłości okiem Goodyear’a – relacja

Firma Goodyear zaprezentowała, po raz pierwszy w Polsce, koncepcyjne opony z sensorami pozwalającymi na zbieranie i analizowanie danych przez koła. Przedstawiono również koło z możliwością przeprowadzania fotosyntezy, czyli zamieniania dwutlenku węgla w tlen.

Opona Goodyear najlepsza w teście Auto Bild allrad

Opona całoroczna Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 dla aut typu SUV osiągnęła najlepsze wyniki w teście porównawczym, przeprowadzonym przez ekspertów magazynu Auto Bild allrad.

Goodyear prezentuje prototyp inteligentnej opony

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie 2018, Goodyear zaprezentował najnowsze postępy w rozwoju prototypu inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze.

Nowości z rynku opon na targach w Genewie 2018

Opony przyszłości potrafiące zbierać i analizować dane czy te, w których skład wchodzi żywy mech to tylko wybrane niezwykłe premiery z branży oponiarskiej, zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Genewie. Zapraszamy na przegląd nowości.

Goodyear nagrodzony za… olej sojowy

Czasopismo Tire Technology przyznało firmie Goodyear Tire & Rubber Company prestiżową, międzynarodową nagrodę za innowację w zakresie stosowania oleju sojowego w produkcji mieszanki bieżnika opon.

Premiera nowych opon Goodyear

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2018 Goodyear zaprezentuje opony koncepcyjne wyznaczające kierunek rozwoju technologii oponiarskich.

Goodyear wyróżniony przez Fiat Chrysler Automobiles EMEA tytułem „Dostawcy Roku” w kategorii części podwozia

Podczas dorocznego spotkania z dostawcami, zorganizowanego w Audytorium im. G. Agnelli Lingotto w Turynie, włosko-amerykański producent samochodów nagrodził Goodyear tytułem „Dostawcy Roku” w kategorii części podwozia.

Goodyear i Dunlop pogłębiają współpracę z BMW

Nowe auta marki serii 5 zostaną fabrycznie wyposażone w asortyment opon letnich i zimowych amerykańskiego koncernu. Wszystkie produkty posiadają oznaczenie * podkreślające, że zostały zaprojektowane specjalnie dla BMW.

Amerykański koncern Goodyear zajmuje się produkcją opon do pojazdów oraz innych wyrobów gumowych. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych i przemysłowych, ale także opony lotnicze. Siedziba firmy znajduje się w mieście Akron w stanie Ohio w USA. Goodyear jest koncernem produkującym opony pod własną marką oraz kilkoma markami, do których zakupił prawa – np. Fulda, Sava, Dębica. Najpopularniejsze modele opon Goodyear, takie jak Vector 4Seasons czy Efficientgrip zbierają dobre opinie użytkowników, doceniających wyroby marki za przyczepność, krótką drogę hamowania i trwałość. Koncern istnieje od 1898 roku, kiedy to został powołany do życia przez Franka Seiberlinga. Nazwa pochodzi jednak od nazwiska znanego amerykańskiego wynalazcy Charlesa Goodyeara, z którym Seiberling nie miał nigdy okazji współpracować. Więcej informacji na temat firmy Goodyear i jej opon można znaleźć w artykułach z tej kategorii.